UWAGA!

W biały dzień

Nie wszyscy pracownicy firmy Elbrol dostali dziś na czas wypłatę. Zanim kasjerki wypłaciły pensje, do kasy wtargnęli zamaskowani napastnicy i skradli wszystkie pieniądze, jakie się tam jeszcze znajdowały. Łupem złodziei padło prawdopodobnie 60 tys. złotych.

Dziś (11.05) w firmie Elbrol przy ul. Grażyny miały być wypłacane pensje. Część pracowników pensje otrzymało, ale tuż przed południem do kasy wtargnęło dwóch zamaskowanych mężczyzn i grożąc kasjerkom pistoletem, zażądało oddania całej znajdującej się w kasie gotówki.
     - Z wstępnych obliczeń wynika, że mogło to być około 60 tys. złotych - mówi Alina Zając, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Dokładna kwota będzie znana, jak kasjerki sprawdzą wszystkie dokumenty.
     Z zeznań świadków wynika, że w napadzie uczestniczyły trzy osoby, z czego jedna czekała przed budynkiem. Kiedy dwaj pozostali sprawcy wyszli z firmy, cała trójka spokojnie oddaliła się pieszo w kierunku ul. Browarnej.
     - W tej chwili trwają czynności na miejscu zdarzenia - mówi Alina Zając. - Przesłuchiwani są świadkowie, zabezpieczane miejsce zdarzenia i ślady.
     
     Sąd Rejonowy w Elblągu na wniosek policji i prokuratury aresztował dwa dni po zdarzeniu trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie w rozboju. Więcej informacji już wkrótce.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Uważam, że właściciel firmy nie zabezpieczył się przed ew. takim napadem. Gdyby pensje wpłacano na konta osobiste pracowników - nie byłoby problemu. Za nierostropność trzeba płacić. Może teraz firma wyciągnie odpowiednie wnioski. Szkoda mi tylko pracowników, którzy nie dostali wynagrodzenia (myślę, że tylko na jakiś czas).
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Jan A. Kamiński(2001-05-13)
Reklama