UWAGA!

Włamywał się do altanek i piwnic

 
Elbląg, Włamywał się do altanek i piwnic
fot. (arch. portEl.pl)

Elbląscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali 18-latka, który jest podejrzany o włamania do altanek i piwnic. Ten młody mężczyzna przyznał się policjantom do kilkudziesięciu kradzieży, w tym rowerów, elektronarzędzi i sprzętu AGD. Suma strat to kilkanaście tysięcy złotych. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

18-letni Dawid B. to młody mężczyzna, który już jako nieletni był notowany za kradzieże i włamania. Został zatrzymany wczoraj (19 października) na terenie miasta. Funkcjonariusze udowodnili mu blisko 30 włamań i kradzieży. Jego zainteresowaniem cieszyły się głównie piwnice i altanki działkowe. Kradł wszystko to, co mógł sprzedać w lombardzie. Były to zarówno elektronarzędzia, sprzęt AGD, rowery, ale też odzież oraz żywność, które sprzedawał przygodnie napotkanym ludziom. Działał od początku września br., a włamywał się na ulicach Okrężnej, Rodziny Nalazków, Warszawskiej, Gwiezdnej, Robotniczej, Obr. Pokoju, Grochowskiej, Daszyńskiego oraz Tartacznej. Teraz zadaniem śledczych jest dotarcie do skradzionych rzeczy. Policjanci mają już pewne ustalenia, a fanty będą sukcesywnie wracać do właścicieli.
       Dawid B. stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
      
       Policja radzi

       Okres jesienno-zimowy to czas, w którym działkowcy coraz rzadziej pojawiają się na terenie swoich ogrodów. Jest to również czas, w którym częściej niż w pozostałym okresie dochodzi do włamań altankowych i kradzieży mienia. Policja przypomina kilka porad, które mogą zapobiec tego typu przestępstwom:
       - sprawdzajmy zabezpieczenie altanek, stan zamków, ewentualnie montujmy dodatkowe zabezpieczenia techniczne,
       - zabierajmy z domków wartościowe przedmioty, które nie będą używane w czasie zimy,
       - w miarę możliwości odwiedzajmy i sprawdzajmy altanki na działkach oraz na zasadzie wzajemności zwracajmy jednocześnie uwagę na działki sąsiadów, a szczególnie na osoby nieznajome poruszające się po terenie ogrodu,
       - współpracujmy z policjantami dzielnicowymi, którzy patrolują okolice ogrodów działkowych.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • ttt 4 kilo butla gazowa prawie pełna, + kuchenka turystyczna 2 palnikowa+radiomagnetofon z sd typu:bumbox-i burdel -typu tornado zostawiony przez działkowego małolata -działki JAGIELOŃCZYKA ok 2 tygodnie temu-tel 504774668
Reklama