UWAGA!

Włamywał się do ogrodowych altanek

 Elbląg, Włamywał się do ogrodowych altanek
fot. nadesłana

Metalowe grabie, łopaty, haczki oraz inne narzędzia a także to co przedstawiało jakąkolwiek wartość zabierał z altanek ogrodowych 49-letni Grzegorz L. Mężczyzna skradzione przedmioty sprzedawał w punktach skupu złomu. Teraz jego sprawa trafi do sądu.

49-latek włamywał się do altanek na ogrodach działkowych w Elblągu przy ulicach: Okrężnej, Skrzydlatej, Żurawiej oraz ul. Kościuszki. Jak ustalili policjanci sprawca często dostając się do wnętrza takiej altanki czynił większe szkody niż stanowiła wartość przedmiotów, które stamtąd zabrał. Policjanci udowodnili mu popełnienie łącznie 10 takich kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.
      
       Policja Radzi

       Okres jesienno-zimowy to czas, w którym działkowcy coraz rzadziej pojawiają się na terenie swoich ogrodów. Jest to również czas, w którym częściej niż w pozostałym okresie dochodzi do włamań altankowych i kradzieży mienia. Policja przypomina kilka porad, które mogą zapobiec tego typu przestępstwom:
       - sprawdzajmy zabezpieczenie altanek, stan zamków, ewentualnie montujmy dodatkowe zabezpieczenia techniczne,
       - zabierajmy z domków wartościowe przedmioty, które nie będą używane w czasie zimy,
       - w miarę możliwości odwiedzajmy i sprawdzajmy altanki na działkach oraz na zasadzie wzajemności zwracajmy jednocześnie uwagę na działki sąsiadów, a szczególnie na osoby nieznajome poruszające się po terenie ogrodu
       - współpracujmy z policjantami dzielnicowymi, którzy patrolują okolice ogrodów działkowych.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Najlepsza metoda złapania takiego szmaciarza to zostawić baniak z winem swojskim w budzie, w baniaku piguły nasenne i na wyzwolenie dryzdy. :) Nachleje się, ale do chaty nie dotrze z fantami. Policaje będą tylko mieli problem bo obsranego, śpiącego trzeba będzie jakoś przetransportować :)
 • może jest mój czajnik elektryczny, łopata, kabel, radio przenośne, młotek, gwoździe, cęgi, butelki po piwie, słoik z pulpetami i inne ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  działkowicz(2013-11-22)
 • Gdyby była kara chłosty, to sprawiedliwość wymierzano by szybko i tanio. No może nie bezboleśnie dla sprawcy. Ale o to chodzi. By zapamiętał na dłużej. .
 • kara chłosty należy się policjantom. Zgłaszałem kradzież a oni mi mówią że juz jest po południu, chcą żeby jutro, i jeszcze po konkretnych namiarach żeby im palcem pokazać bo inaczej nie przyjadą mimo że Prezes działkowców wie w dzień roboczy jak ja i oni pracują a w weekendy police OFF. Tak się później wyrabia statystyki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  działkowiec(2013-11-23)
 • W tej Polsce trzeba cofnąć się do średniowiecza i złodziejowi uciąć dłoń za to że ukradł. Drugi raz tego nie zrobi. Ludzie zapracują a taki śmierdziel ukradnie, żeby mieć na chlanie. Świństwo! Na Chrobrego też już próbowali robić włamy. Może jakieś patrole?
Reklama