UWAGA!

Włamywał się do samochodów

Elbląg, Złodziejski łup
Złodziejski łup (fot. KMP w Elblągu)

Sąd Rejonowy w Elblągu zdecydował o umieszczeniu w tymczasowym areszcie 31-letniego Mariusza B. Mężczyzna wielokrotnie włamywał się do samochodów, z których kradł m.in. radia CB.

Mariusz B. był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Elblągu (kradzież paliwa). Został zatrzymany 8 lutego tego roku przez elbląskich policjantów. Po dwóch dniach od wyjścia z aresztu zgłosił się do komendy w celu odebrania swojego samochodu. Tu został ponownie zatrzymany.
     - Od października 2007 roku do lutego 2008 Mariusz B. włamywał się do samochodów wybijając szyby, uszkadzając zamki – mówi Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Z samochodów kradł m.in. radia CB, radioodtwarzacze samochodowe, połakomił się także na wiertarko - wkrętarkę, skrzynkę narzędziową, apteczkę czy urządzenie do pobierania opłat autostradowych. W mieszkaniu posiadał komputer z nielegalnym oprogramowaniem, na którym rejestrował homologację dla ukradzionego sprzętu. Część sprzętu została już odzyskana. Wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 5 000 złotych.
     Mariusz B. był już karany m.in. za rozpijanie nieletnich. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 15 lat więzienia.
     Postępowanie w sprawie prowadzi elbląska prokuratura.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama