UWAGA!

Wpadł do rzeki, pomogli mu policjanci

 Elbląg, Wpadł do rzeki, pomogli mu policjanci
fot. KMP w Elblągu

Pomocy, pomocy! – Te słowa usłyszeli policjanci, którzy przyjechali w okolice skrzyżowania ul. Malborskiej i Junaków. Pomocy potrzebował tam 57-letni mężczyzna, który znalazł się w rowie melioracyjnym o głębokości około 6 metrów. Nie mógł wydostać się stamtąd o własnych siłach, dlatego Policjanci użyli rzutki z liną ratunkową i wyciągnęli mężczyznę. Na miejsce wezwano także pogotowie ratunkowe.

Zdarzenie rozegrało się dziś (24 grudnia), około godziny 6.30 w okolicach ul. Junaków w Elblągu. 57-letni mężczyzna wyszedł rano na spacer. W pewnym momencie z jednej z posesji wybiegł owczarek niemiecki. Mężczyzna wystraszył się psa, odskoczył, a następnie poślizgnął się i wpadł do 6- metrowego melioracyjnego koryta rzeki Kumieli, gdzie znajdowało się około 30 cm wody, jednak oblodzone ściany koryta uniemożliwiały mężczyźnie wydostanie się. Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Funkcjonariusze od razu usłyszeli wołanie o pomoc. Policjanci mieli w radiowozie rzutki ratownicze, które wykorzystali, aby wydostać mężczyznę z rzeki. 57-latek był wychłodzony, na miejsce wezwano także pogotowie ratunkowe. Po zbadaniu poszkodowanego nie stwierdzono u niego zagrożenia życia i zdrowia, mógł więc wrócić do domu. Mężczyzna był trzeźwy.
       Policjanci postanowili jeszcze sprawdzić, z której posesji wybiegł pies, który wystraszył 57-latka. Okazało się, że jego właściciel wyjeżdżając z domu nie zamknął bramy wjazdowej, pies mógł więc swobodnie wybiegać na ulicę. Właściciel psa zapewniał policjantów, że pies jest niegroźny i nie gryzie. Z uwagi na całą sytuację, do której poniekąd doprowadził oraz za brak zachowanej ostrożności przy trzymaniu psa został ukarany mandatem.
       Policyjne radiowozy od sierpnia tego roku wyposażone są w wodny sprzęt ratowniczy w postaci nietonącej rzutki oraz 25 metrowej również nietonącej liny. Środki te zakupił dla policyjnych patroli Departamentu Zarządzania Kryzysowego, a był to efekt porozumienia między Prezydentem Elbląga a komendantem.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wiadomo, jest interwencja musi byc mandacik :)
 • - w rowie melioracyjnym na SZEŚĆ METRÓW ! - a potem dopiero dowiadujemy się że było 30 cm wody - a to dobre super 30 cm to jakieś 8 cm więcej od mojego - dobrze że gość się nie utopił na te same święta
 • no nie ma za bardzo czym się chwalić no nie ma
 • "Okazało się, że jego właściciel wyjeżdżając z domu nie zamknął bramy wjazdowej, pies mógł więc swobodnie wybiegać na ulicę. Właściciel psa zapewniał policjantów, że pies jest niegroźny i nie gryzie", jasne ma to wypisane na pysku ! Stara, głupawa śpiewka.
 • -ten facet to pewnie jakiś karzeł - POMOCY POMOCY !!! a pies siedzi sobie za bramką i się śmieje - fajna opowieść wigilijna niema co -sam się uśmiałem - WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
 • Sam mam duzego i ostrego psa i pilnuję by zawsze był pod kontrolą, i nie chcę by czyjkolwiek pies mnie atakował. Wszystkich jednakowo powinien obowiazywać przepis i kazdy nie stosujacy sie powinien otrzymywać mandat. I policja wszystkich powinna traktować jednakowo, tych w czarnym BMW i tych w 15 letnim polonezie. I nie powinna nigdy mówić właścicielce pieska zagryzonego w ub. roku przez amstafa ze Starówki, że nic nie mogą zrobić. Tacy funkcjonariusze po prostu nie powinni pracować w policji.
 • Policja do tego kompletu ratunkowego powinna mieć baryłkę rumu, wtedy karetka była by zbędna.
 • A ja się pytam czemu nigdzie nie pisali jaki wspaniały sprzęt dostała POLICJA.
 • Nie dziwie sie czytajac takie komentarze, ze elblazkowo wybralo sobie takiego prezydencika. Jakie miasteczko taki i prezydencik. Ten sam poziom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_60660(2012-12-24)
 • Mobi przeczytaj sobie komentarze na Trojmieście, tam są inni prezydenci i podaj nam nazwisko innego kandydata na prezydenta elblaga niz Słonina lub Nowaczyk. moze był, ale nie kandydował. Tacy jesteśmy i tego nie ukrywamy. Elbląg, to nie Kraków, a Kraków to nie Genewa.
 • były v-ce prezydent Witold Wróblewski jeszcze by się nadał, siedzi w tym od dawna, od zwykłego pracownika zaczynał, miałby mój głos. z drugiej strony piszący komentarza do chyba z deklem coś mają, był Słonina było źle, jest Nowaczyk jest źle Słonina wróć, będzie Slonina jest źle, Nowczyk wróć. ogranijcie sie gamonie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gamoń(2012-12-24)
 • odwiedzam Elbląg sporadycznie, mam tutaj mamę więc gościmy przynajmniej 2 razy w roku. Jestem elblążaninem i mam sentyment do tego miasta. Niestety widzę tylko upadające. Wasz - przez Was wybrany doprowadza to miasto do rangi prowincjonalnej gminnej wiochy. Dziwicie się, że młodzi wybierają emigrację i nawet nie poza granice raju? Ja wcale, Elbląg stcza się i jest miastem bez przyszłości. Za Słoniny bł stabilny zastój z malowaniem domów, fasad itd za tego, którego tak entuzjastycznie wybraliście jest tylko ruina. Twórcom referendum życzę szczerze powodzenia.
Reklama