UWAGA!

Wsiadł za kierownicę po pijanemu...znowu

 Elbląg, Policjanci przypominają, że za prowadzenie auta będąc w stanie po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwym grozi kara aresztu, grzywny bądź pozbawienia wolności
Policjanci przypominają, że za prowadzenie auta będąc w stanie po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwym grozi kara aresztu, grzywny bądź pozbawienia wolności (fot. KMP Elbląg)

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dzisiaj (13 września) nad ranem przy ulicy Marymonckiej 24-letniego Karola S., który kierował toyotą corollą mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, bo zostało mu ono wcześniej zabrane za ...prowadzenie auta po pijanemu.

Wcześniej, bo 1 lipca ubiegłego roku, Karol S. był również zatrzymany za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym. Jechał wówczas w miejscowości Krynica Morska swoim audi mając 2,1 promila alkoholu. Wyrokiem sądu otrzymał 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Teraz najprawdopodobniej mężczyzna trafi do więzienia.
       Policjanci przypominają!
       Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.
       Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jak go puścili, to uznał że może jeździć, taki bezczelny.
 • Znów go wypuszczą. Bo będą straty w budżecie z podatku od alkoholu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jasiu Jan(2011-09-13)
 • Ostrzegawczy strzał tonfą w kolana by się przydał.
 • 0,2 to mało, powinno być jak w większości europy 0,5 aby po piwku można było jechać. Dopuszczalna maksymalna zawartość alkoholu we krwi kierowcy w krajach europejskich Albania 0,0 promila Andora 0,5 promila Austria ** 0,5 promila Belgia 0,5 promila Białoruś 0,0 promila Bośnia i Hercegowina 0,5 promila Bułgaria 0,5 promila Chorwacja 0,0 promila Czechy 0,0 promila Dania 0,5 promila Estonia 0,0 promila Finlandia 0,5 promila Francja 0,5 promila Grecja ** 0,5 promila Hiszpania ** 0,5 promila Holandia ** 0,5 promila Irlandia 0,5 promila Islandia 0,5 promila Jugosławia 0,5 promila Litwa 0,0 promila Luksemburg 0,8 promila Łotwa 0,5 promila Macedonia 0,5 promila Malta 0,0 promila Niemcy ** 0,5 promila Norwegia 0,2 promila Polska 0,2 promila Portugalia 0,5 promila Rosja 0,0 promila Rumunia 0,0 promila Słowacja 0,0 promila Słowenia ** 0,5 promila Szwajcaria 0,5 promila Szwecja 0,2 promila Turcja 0,5 promila Ukraina 0,0 promila Węgry 0,0 promila Wielka Brytania 0,8 promila Włochy 0,5 promila
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dinver(2011-09-13)
 • posadzić za kraty i jednego trolla mniej
 • Znowu Stryjek Po Pijaku Jeździ?
 • Pewnie z czasem prawko odzyska ale nie będzie ono ważne bezterminowo, tylko 1-2 lata. No i po ustaniu okresu ważności tego prawka, badanka lekarskie. I tak za każdym razem. Co 1-2 lata badanka lekarskie, i tak do końca życia. To jest dodatkowa dolegliwość o której głośno się nie mówi. krzysio
 • Takim mega mózgom powinni zabierać samochód jako poczet kary. Może to by ich trochę odstraszyło. ..
 • To nie miętowo koleś ma. .. .. za takie coś to ma pudło tylko ile????to już tylko Sędzia wie!!!!3lata napewno a jak mu dowali kolejne 3???? to jesień średniowiecza murowane!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ŁYSY DRAŃ(2011-09-14)
 • Logiczne ze trafi do pudla bo mial juz zawisy z tego samego artykulu. Takze najmniejsza odsiadka za glupote to 10 miesiecy. Jaki glupi typ.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  observer(2011-09-14)
 • jaki obciach 1,3 promila to ja mam na kacu jak mnie walneli mialem 3,6 ech detalista. .. .xd dupek; p siare robi elblazkowi; p
 • A my przypominamy policjantom: policja.eii.com.pl
Reklama