UWAGA!

Wyłudzał pieniądze na remonty i dostawy

Policjanci przekazali Prokuraturze Rejonowej w Elblągu akta 34-letniego oszusta. Mężczyzna wyłudzał pieniądze od właścicieli firm m.in. na remont dachu, wymianę okien lub maglowanie pościeli. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

34-letni Andrzej K. działał na terenie Elbląga od lipca 2002 r. do lutego 2005 r.
     - Podając się za pracownika Kuratorium Oświaty w Elblągu, pracownika Telekomunikacji Polskiej lub księgowego bliżej nieokreślonej firmy z Gdańska wyłudzał, bądź usiłował wyłudzić pieniądze w kwotach od 100 do 450 zł od właścicieli prywatnych firm, pod pozorem załatwienia różnych zleceń - mówi Jakub Sawicki z KMP w Elblągu. - Takimi fikcyjnymi zleceniami były m.in.: remont dachu, wymiana okien, zaopatrywanie szkoły w sprzęt komputerowy, maglowanie pościeli dla przedszkoli czy wreszcie dostawa towaru do sklepików szkolnych.
     W ten sposób mężczyzna oszukał 16 właścicieli i kierowników firm zajmujących się działalnością handlową i usługową. Łączna kwota, jaką wyłudził, to 1.400 zł.
     - Andrzejowi K. przedstawiono zarzuty wyłudzenia i usiłowania wyłudzenia pieniędzy, za co grozi kara do 8 lat więzienia - dodaje Jakub Sawicki. - Teraz akta sprawy oszusta zostały przekazane Prokuraturze Rejonowej w Elblągu.
     
     Zobacz także: “Fałszywy kurator”
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • co za glupiec buhahahahaha dostanie 8 lat za glupie 1.400 PLN...... hehehehe przeslanie do oszusta..... JAK KRASC TO MILIONY GLUPCZE ! buhahahaha
 • sadze ze ta kwota jest zanizona ,napewno za poprzednie historie dostal w zawiasach ,a nie wszyscy oszukani przez tego pryncypala kowalskiego co psuje innym opinie zglosili na policje.
 • Że trzeba kraść miliony to fakt ale że koleś dostanie osiem lat HE HE HE. Dostanie z trzy latka w zawiasach na póltora roku i tyle mu zrobią. Aż m iżal mojego przedmówcy że jest taki naiwny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rozśmieszony :)(2005-05-27)
Reklama