UWAGA!

Z policyjnej celi prosto do zakładu karnego

Elbląg, Z policyjnej celi prosto do zakładu karnego
fot. (arch. portEl.pl)

Trzech mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z awantur domowych prosto z policyjnego aresztu trafiło do więziennej celi. Sprawcy bili, kopali, wyzywali swoje ofiary i grozili pozbawieniem życia. Szybka reakcja i współpraca z kuratorem sądowym zaowocowała odosobnieniem sprawców domowych awantur.

Trzy policyjne interwencje domowe w Długoborze, Pierzchałach i Braniewie zakończyły się zatrzymaniem sprawców awantur domowych w policyjnym areszcie. Agresorami byli najbliżsi pokrzywdzonych rodzin - nietrzeźwi konkubent, brat i syn, mężczyźni w wieku 54, 46 i 35 lat. Wszyscy trzej za znieważanie wulgaryzmami, naruszanie nietykalności cielesnej, popychanie i szarpanie członków rodziny, zostali izolowani w policyjnej celi. Na drugi dzień wprost z policyjnego aresztu zostali doprowadzeni do zakładu karnego. Odosobnienie w więziennej celi to efekt współpracy policjantów z kuratorami sądowymi, którzy wystąpili o zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności dla sprawców awantur domowych. Mężczyźni byli już notowani za stosowanie przemocy wobec bliskich. Teraz 35- i 54-latek najbliższe 6 miesięcy spędzą za kratami. 46-latek został pozbawiony wolności na rok.
      
       Za znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
      

      
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama