UWAGA!

Zamiast pilnować chciał ukraść paliwo

 Elbląg, Zamiast pilnować chciał ukraść paliwo

Policjanci z Pasłęka zatrzymali nocnego stróża, który zamiast pilnować mienia próbował je sprzedać wspólnikowi. Kartą przetargową było paliwo należące do firmy budującej elbląski odcinek krajowej "siódemki". Mężczyzna w obawie przed zdemaskowaniem wydał wspólnika. Sam jednak również nie uniknie odpowiedzialności. Obu panom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zaskakujący w tej całej sprawie jest sam fakt ujawnienia przestępstwa. To właśnie nocny stróż, który pilnował sprzętu, a także maszyn i paliwa, powiadomił swoich kolegów z firmy ochraniarskiej o próbie kradzieży. Do incydentu doszło w miniony piątek (24 września) około godziny 21. Zaraz po zgłoszeniu na miejsce przyjechał patrol interwencyjny firmy zajmującej się ochroną mienia wykonawcy robót, oni z kolei powiadomili policjantów. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego Marcina S. Już pierwsze relacje 48-letniego stróża były nerwowe i pozbawione spójności. Mężczyzna zeznał, że 20-latek przyjechał na chroniony teren i zerwał plomby zabezpieczające wlew paliwa z koparki. Następnie zostawił 3 plastikowe pojemniki na paliwo o pojemności 80 litrów i oznajmił stróżowi, że ten ma je napełnić. Czas jaki dał mężczyźnie to 2 godziny, po których miał przyjechać po olej napędowy. W całej układance było zbyt wiele nielogiczności. Brakowało roli ochroniarza. Jego udział w przestępstwie wydawał się coraz bardziej oczywisty. Po kilku trudnych pytaniach zadanych przez mundurowych 48-letni Andrzej G. przyznał się do współudziału w usiłowaniu kradzieży paliwa z koparki. Okazało się, że mężczyzna działał w porozumieniu z 20-latkiem. Usiłował sprzedać mu olej za 3 zł od litra. Powiadomił ochronę ponieważ obawiał się zdemaskowania i zatrzymania na gorącym uczynku. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Przyznali się do zarzucanych im czynów i
       złożyli wyjaśnienia. W policyjnych rejestrach 20-letni Marcin S. figuruje jako sprawca kradzieży i włamań. 48-letni Andrzej G. nie był wcześniej notowany. Obaj odpowiedzą za kradzież, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli samochód 20-latka oraz 200 zł, które posiadał przy sobie.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama