UWAGA!

Zamiast pracować kradli kostkę brukową

 
Elbląg, Zamiast pracować kradli kostkę brukową
fot. nadesłana

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali wczoraj trzech mężczyzn, pracowników różnych firm podwykonawczych, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży kostki brukowej z terenu budowy, na której pracowali.

Funkcjonariusze zabezpieczyli około siedmiu ton skradzionego mienia na posesji jednego z mężczyzn. Jak się okazało chciał utwardzić sobie teren. Teraz cała trójka odpowie za kradzież. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie byli wcześniej notowani.
       Kradzież miała miejsce w dniach 7-9 stycznia br. Mózgiem operacji był 32-letni Przemysław J., który jest pracownikiem jednej z firm podwykonawczych, prowadzących modernizację kanalizacji przy ulicy Zagonowej w Elblągu. To właśnie on namówił dwóch kolegów z innych firm, do tego aby pomogli mu załadować i przewieźć kostkę na teren swojej posesji. 32-letni Rafał S. jest operatorem koparko-ładowarki, którą załadował skradzioną kostkę na ciężarówkę, kierowaną z kolei przez 43-letniego Ireneusza S. Wczoraj policjanci zatrzymali całą trójkę. Przemysław J. został zatrzymany w domu, Rafał S. na terenie budowy, a Ireneusz S. sam zgłosił się do komendy. Do kradzieży przyznał się jedynie ten pierwszy. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie byli wcześniej notowani. Wartość odzyskanej kostki to 2100 zł.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama