UWAGA!

Zastrzelił psy, bo spłoszyły mu zwierzynę

 
Elbląg, Zastrzelił psy, bo spłoszyły mu zwierzynę
fot. nadesłana

Policjanci z Wilcząt przedstawili 33-latkowi zabicia dwóch rasowych psów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany najpierw zastrzelił zwierzęta, a następnie zakopał ich ciała w pobliskim lesie. Policjanci zabezpieczyli broń oraz amunicję należącą do myśliwego.

Wczoraj (4 listopada) po południu zaniepokojona kobieta powiadomiłą oficera dyżurnego policji o tym, że znany jej myśliwy prawdopodobnie zastrzelił należące do niej rasowe psy. Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że zwierzęta zginęły 2 listopada br. I od tamtego czasu właściciele na własną rękę prowadzili poszukiwania po okolicznych miejscowościach. Psy miały charakterestyczne obroże oraz blaszki, dzięki którym można było je dostrzec z daleka. Każdy z nich posiadał także specjalny chip. Informacje, które uzyskiwali wskazywały, że z zaginięciem zwierząt może mieć związek 33-letni myśliwy. Niestety, policjanci potwierdzili przypuszczenia zgłaszającej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna najpierw zastrzelił psy, a następnie ich ciała zakopał w pobliskim lesie. Policjanci zabezpieczyli broń myśliwską, a także amunicję należącą do podejrzanego. Wczoraj 33-latek usłyszał zarzut zabicia zwierząt i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Składając wyjaśnienia mówił, że polował na sarnę, którą spłoszyły mu nadbiegające psy, strzelił więc do nich. Na prośbę właścicieli mężczyzna odkopał i zwrócił im martwe zwierzęta. Teraz podjerzanemu grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ale gamoń
 • Od bezdusznego podejścia do zwierząt, jest tylko jeden krok do skrzywdzenia innego człowieka. Psy raczej. .. nie powinny biegać sobie bez nadzoru po okolicy, ale to nie usprawiedliwia ich zabicia! Takie rzeczy będą się działy do póki będą TYLKO groziły 2 lata.
 • MOże jego by tak odstrzelić?
 • tacy są myśliwi
 • pies to pies, a nie policjant, zeby tak czlowiek dbal o ludzi jak o zwierzęta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  dźika(2014-11-05)
 • Zanim go ocenicie i skażecie: "Zgodnie z nowym art. 33 a) pkt. 3 ustawy o ochronie zwierząt zdziczałe koty i psy przebywające bez opieki na terenie obwodów łowieckich, w odległości większej niż 200 m od zabudowań mieszkalnych i stwarza zagrożenie dla zwierząt dziko żyjących, mogą być zwalczane przez dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich. " Samopas puszczone psy mogą zarazić się np. wścieklizną i co byście powiedzieli, jakby pogryzły dziecko?
 • Winni tej sytuacji poniekąd są właściciele tych psów, co one robiły luzem puszczone w lesie?
 • z taka lunetką to strzelanie do zwirząt jest jak wejście do rzeźni i zastrzelenie świni. .. tez mi sport, jeszcze noktwizor i rakiety naprowadzane sobie niech mysliwi załatwią zeby miec łatwiej, a ze związku łowieckiego to go chociaż wywalą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  szimurina(2014-11-05)
 • Tyle się mówi o odpowiedzialności właścicieli zwierząt -cóż, mamy kolejny przykład nieodpowiedzialnych posiadaczy czworonogów. Wypuścić psy bez nadzoru -to chyba ci ludzie powinni zapłacić karę. Gdyby ich pilnowali, to nie doszłoby do tego zdarzenia. Nie znaczy to, że bronię myśliwego, ale psy do kogoś należały i obowiązkiem tego kogoś było swoich psów pilnować.
 • Wiecie co z nim zrobić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Wienio(2014-11-05)
 • Daje minusa tej durnej wypowiedzi
 • Widać że [...] się wkurzył i ze złości z premedytacją strzelił do psów. Teraz zabił psy a jutro zabije TWOJE DZIECKO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Wienio(2014-11-05)
Reklama