UWAGA!

Zatrzymana grupa

Kilkuosobową grupę przestępczą zatrzymali policjanci z sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Zatrzymani mężczyźni, znani wcześniej policji, to: 27-letni Piotr Z., 30-letni Arkadiusz B., 27-letni Krzysztof K. oraz 47-letni Daniel H.
     Szajka zakładała w banku na podstawioną osobę rachunki oszczędniościowo-rozliczeniowe. Czekali na otrzymanie kart bankomatowych. Wpłacali na te określoną kwotę pieniędzy od 7 do 10 tys. złotych. Następnego dnia wypłacali pieniądze z banku. Korzystając z bankomatów wypłacali pieniądze co powodowało debet. Tego samego dnia w sklepach ze sprzętem RTV i AGD dokonywali zakupu na kartę kredytową. Swoją przestępczą działalność prowadzili na terenie Elbląga we wrześniu 2000 roku. W ten sposób doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem banku na kwotę 5224 złotych.
     Cała czwórka przebywa aktualnie w areszcie. Sąd Rejonowy na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec wymienionych trzymiesięczny areszt tymczasowy. Zatrzymany Daniel H. podejrzany jest również o to, że w czerwcu 2000 roku działając z zamiarem osiągnięcia korzyści majątkowej przy użyciu karty bankomatowej MAESTRO dokonał wypłat ze swojego konta pieniędzy o łącznej kwocie 4216 złotych nie mając środków na rachunku.
     Grozi im kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat 8.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama