UWAGA!

Zatrzymany za kradzieże portfeli

Elbląg, Zatrzymany za kradzieże portfeli
fot. (arch. portEl.pl)

Policjanci kryminalni z Elbląga ustalili i zatrzymali 18-letniego Dawida J., któremu udowodnili 10 kradzieży portfeli na terenie miasta.

W sumie łupem złodzieja padło ponad 3,5 tys. zł w gotówce i dokumenty. Dawid J. przebywał na przepustce z zakładu poprawczego. Był wcześniej notowany za podobne czyny. Przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia.
       Ten młody złodziej zazwyczaj zakradał się do lokali usługowych takich jak salon fryzjerski, czy kosmetyczny i tam pod nieuwagę właścicieli wyciągał z torebek i saszetek portfele. Dawid J. od 28 czerwca do 20 sierpnia br. roku miał przepustkę z zakładu poprawczego. Wcześniej również był zatrzymywany za kradzieże. To jednak niczego go nie nauczyło. Już na początku lipca dokonał pierwszej kradzieży. Z kawiarni przy ulicy Garncarskiej w Elblągu ukradł puszkę metalową z napiwkami dla obsługi. Było tam 1000 zł. Następnie ukradł kobiecie torebkę z dokumentami i pieniędzmi z gabinetu stomatologicznego przy ulicy Oboźnej. Wszedł tam i poprosił o możliwość skorzystania z toalety. Wychodząc zabrał łup i wybiegł. Kolejne miejsca, które „odwiedził” i kradł to salon kosmetyczny, piekarnia, gabinet kosmetyczny i salon kosmetyczny. Jego metoda działania była prosta. Wchodził robił szybki rekonesans, popytał o coś i zabierał portfele lub torebki, które leżały w widocznym miejscu. Łupem złodzieja padło ponad 3,5 tys. zł oraz dokumenty. Część z nich udało się odzyskać i wróciły do właścicieli. Pieniądze, które ukradł przeznaczał na alkohol i swoje rozrywki. 18-latek przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia. Czeka go teraz sąd karny. Za kradzieże grozi mu do 5 lat więzienia.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama