UWAGA!

Zawnioskowali o tymczasowy areszt dla 37-latka

 Elbląg, Zawnioskowali o tymczasowy areszt dla 37-latka
fot. (arch. portEl.pl)

Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Zarzuca mu się znęcanie fizyczne i psychiczne nad żoną oraz dwójką dzieci. Kobieta przerwała milczenie a policjanci oraz prokurator zawnioskowali do sądu o areszt tymczasowy.

Kodeks Karny za znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawiania wolności. 37-letni mąż wspomnianej kobiety częściowo przyznał się do swojego zachowania, dodał jednak, iż nie uważa by było to znęcanie się. Niektóre z rękoczynów do jakich dochodziło w mieszkaniu potwierdził. Potwierdzili to też świadkowie oraz rodzina. Mężczyzna dodatkowo groził kobiecie pozbawieniem życia, a na podniesienie swojej wiarygodności w tych groźbach nierzadko wymachiwał kuchennym nożem. Do awantur dochodziło zwykle, gdy 37-latek był pod wpływem alkoholu, czyli jak zeznała kobieta praktycznie co drugi, trzeci dzień. W przypływie agresji mężczyzna rzucał w swoją żonę różnymi przedmiotami, a także znęcał się psychicznie nad nią i dwójka dzieci. Po jednej z takich awantur został zatrzymany przez policję. Dalej już sprawa potoczyła się błyskawicznie. Kobieta oraz świadkowie zostali przesłuchani. Policjanci zebrali dowody na podstawie, których 37-latkowi przedstawiono zarzuty znęcania się nad rodziną. W tej sprawie do sądu trafi wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Po to by na czas postępowania odizolować sprawcę od ofiary.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Miejmy nadzieję, że sprawa potoczyła się ". .. potoczyła się błyskawicznie" tak jak piszę P. Krzysztof bo ostatnio to policjanci mają chyba więcej papierologii niż działań w terenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  anonimek1(2016-03-18)
 • Zona go zdradza to nic dziwnego, że chciał ją zabić
 • nic ale to absolutnie nic nie tłumaczy przemocy!!!!sa inne rozwiazania, ludzkie, bo podobno nimi jestesmy ale widocznie nie wszyscy a Twoj komentarz pokazuje, że jestes takim samym zwyrodnialcem jak i oskarzony!!!wieszac takich!!
 • Znam tez ciote klienta piotr matkę swoja zrzucił w lombardzie ze schodów bo mu samochodziku nie chciała kupić to piczka dopiero
 • Cieszę się, że w Elblągu policjanci zaczynają MYŚLEĆ i takich skurw…. umieszczać tam, gdzie ich miejsce - do aresztu, a mam nadzieję, że potem do więzienia. Koleś powinien także oddać to, co posiada by zabezpieczyć nękaną rodzinę i chociaż finansowo "zwrócić" jej zniszczone lata…. Szkoda, że nadal nie wszystkie ofiary przemocy traktuje się poważnie :( Mimo to cieszę się, że tę panią i jej dzieci potraktowano jak należy. ..
Reklama