UWAGA!

Złodziej w bibliotece

 Elbląg, Złodziej w bibliotece

18-letni Piotr Z. wybrał się do biblioteki bynajmniej nie po to, by wypożyczyć książkę. Zauważył wiszącą na krześle damską torebkę i ją ukradł. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów kryminalnych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziś (22 września) około godziny 10.30 funkcjonariusze zauważyli stojącego między budynkami przy ulicy Brzeskiej podejrzanie zachowującego się młodego mężczyznę. Miał on w rękach damską torebkę, którą  pospiesznie opróżniał. Od razu został zatrzymany. Przyznał się do kradzieży. Okazało się, że 30 minut wcześniej wszedł do pobliskiej filii bibliotecznej bynajmniej nie po to, by wypożyczyć książkę. Poszedł tam z zamiarem kradzieży. Zauważył zawieszoną na krześle torebkę, której właścicielka stała przy  regale z książkami. Kobieta była zaabsorbowana lekturą. Wziął więc torebkę, w której były dokumenty, pieniądze i karta bankomatowa (wszystko o wartości 500 zł) i wyszedł.
       Piotr Z. trafił do policyjnej celi. Torebka zaś wróciła do właścicielki. 18-latek odpowie teraz za kradzież, za co grozi mu kara do 5 lat  pozbawienia wolności.
       Policja apeluje do mieszkańców o to by zwracali baczną uwagę na posiadane mienie. Nie należy pozostawiać wartościowych przedmiotów w miejscach, w których dostęp do nich mają inne osoby. Unikajmy więc noszenia niezapiętych torebek, a także portfeli i dokumentów w tylnej kieszeni spodni oraz pozostawiania wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu w zaparkowanym samochodzie, na krześle w barze, restauracji, bibliotece. Unikniemy wówczas niepotrzebnych kłopotów i nerwów, a najważniejsze nie narazimy się na utratę tych rzeczy.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama