UWAGA!

Znęcał się nad psem, zapłaci grzywnę

 Elbląg, Znęcał się nad psem, zapłaci grzywnę

56-letni mieszkaniec Braniewa trzymał swojego psa w ciemnym pomieszczeniu, bez dostępu do światła dziennego i wody. Lora, bo wabi się suczka, była wygłodzona i poruszała się we własnych odchodach. Sprawa trafiła do sądu, który zdecydował o ukaraniu mężczyzny grzywną w wysokości 800 zł. Właściciel bez serca musi również zapłacić 200 złotych na cele społeczne.

22 października policjanci zostali poinformowani, że jeden z mieszkańców Braniewa niewłaściwie sprawuje opiekę nad swoim psem. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, aby potwierdzić zgłoszenie. Interwencja została podjęta wspólnie z lekarzem weterynarii oraz przedstawicielami Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals.
       Okazało się, że w mieszkaniu przebywał 56-letni mężczyzna, który wskazał miejsce przebywania zwierzęcia. Lora, bo tak wabi się pies, trzymana była w ciemnym pomieszczeniu bez dostępu do światła dziennego i wody. Zwierzę było wygłodzone i poruszało się we własnych odchodach.
       Suczka została odebrana właścicielowi, gdyż pozostawienie jej u właściciela groziło zwierzęciu utratą życia.
       Właściciel psa usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Nie chciał nic wyjaśniać. Teraz decyzją sądu został zobowiązany do zapłacenia 800 złotych grzywny oraz kolejne 200 złotych na cele społeczne.
      
KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Faktycznie został ukarany. Raptem 1000zł a pies będzie miał zniszczoną psychikę do końca życia.
 • dobrze, że chociaż tyle, bo naszym sędziom, nie wiem czemu, rzadko zdarza się sprawiedliwy, zdecydowany wyrok w sprawach o znęcanie nad zwierzętami, potrzebne chyba sa wytyczne z ministerstwa, bo samo stwierdzenie, że o poziomie danej nacji świadczy stosunek do zwierząt, chyba nie do wielu przemawia.
 • moze chociaż zaczną stosować tez odsiadkę w zawiasach zeby postraszyć! co by było jakby się tak człowieka traktowało? od razu kryminał, ale ze to zwierze. ..
 • świnie są mądrzejsze od psów a trzymane są w gorszy warunkach-inna sprawa jakby bił tego pieska.
 • Skorumpowany ten sąd. Czemu? Tylko grzywna, a wiec kasa. To po jaki h. .. jest jasno stoi 2lata pudła za znęcanie sie nad zwierzętami? I teraz ten bandyta śmieje sie wszystkim w nos, 200 zł da i po sprawie. Polska to chory kraj idiotów w togach!Psia mac!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  PaństwoWpaństwie(2013-12-08)
 • Tylko grzywna? Szkoda, że nasze sądy nie ferują takich wyroków jak w USA. Tam naszego rodaka skazano 5 lat odsiatki za za jedno przestępstwo. Przestępstw udowodniono mu 5 (maltreowanie, głodzenie i inne). Razem posiedzi 25 lat. To byłaby nauczka dla innych. dana
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  dankam(2013-12-08)
 • Należało uwięzić sprawcę w takich samych warunkach co miał pies, na pół roku, może rok to by zrozumiał albo. .. .. ale to żadna strata by była.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  apolitycznyp-pi(2013-12-08)
 • do końca życia? bez przesady
 • sędziowie chyba nie mają prywatnie zwierząt skoro ferują wyroki typu, żeby się animalsi za bardzo nie czepiali.
 • KWP wszystko wie
 • dawac mi tu ta ciote to zamkne w piwnicy i lancuchem wpier. .. .. co to za kara 1000 smiech na sali rozpraw. .. .
Reklama