UWAGA!

Znęcał się nad rodziną

 Elbląg, Znęcał się nad rodziną

Na dwa miesiące sąd aresztował 30-letniego Artura K. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad rodziną. Ostatnia jego sprawa zakończyła się aktem oskarżenia, który wpłynął do sądu. Jednak 30-latek nie zaniechał swoich czynów. Teraz sąd zdecydował o odizolowaniu sprawcy od ofiary na czas prowadzenia postępowania.

Znęcanie się to przestępstwo, za które odpowiada się karnie i można za nie trafić do więzienia. Przekonał się o tym 30-letni Artur K. Mężczyzna wielokrotnie znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Kobieta nie wytrzymała i w końcu zgłosiła sprawę na policji. Zostało wszczęte dochodzenie, które zakończyło się sporządzeniem aktu oskarżenia, który następnie trafił do sądu. 30-letni mężczyzna mimo to nie zaprzestał swoich czynów. Kobieta ponownie zgłosiła, że sytuacja trwa nadal. Policjanci przesłuchali m.in. sąsiadów kobiety oraz wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na czas trwania postępowania. W piątek (3 września) sąd przychylił się do tego wniosku i zdecydował o dwumiesięcznym areszcie tymczasowym dla Artura K.
       Za znęcanie się nad bliską osobą Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jakim trzeba byc dnem, zeby uderzyc kobiete? dobrze, ze w koncu to zglosila.
 • Nareście coś pozytywnego takiego zwydodnialca całkowicie odizolawać bo na tym cierpi dziecko i jego matka, może wreście więcej kobiet odważy się zgłaszać o swojej tragedi takiemu bym j. .. .odrąbała, to po co rodzine zakładał po to by się nad nią znęcac ?
 • ciekawe czy gdyby utrzymywał rodzinę np. z renty czy doszło by do zgłoszenia?
 • jakby zabrali mu rentę, to rodzina dostałaby zasiłek 300 zł zamiast renty np. 1000zł więc lepiej nie ryzykować i nie ciągnąć za rękę kiedy Tuskolandia daje palec :p
 • czemu zgłaszanie trwało tak długo? mamy jedną instytucję która ma monopol na socjal jest to państwo, otóż państwowy socjal działa tylko jedną wyznaczoną drogą prawną, nie wybiega poza normy, trzeba być idealnie "znęcanym" aby otrzymać selektywną pomoc, czyli za cios w mordę przyjdzie dzielnicowy i pogrozi palcem i spisze sobie notatnik, czy sąsiad może sprawiać dyskomfort oprawcy? nie, bo sąsiad siedzi cicho po 2 zawiasach. hehe oczywiście nie opisuje w/w sytuacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  salvador dalhi(2010-09-05)
 • PORTEL = zero artykółów o tym co się naprawdę dzieje w mieście Zróbta coś dl mieszkańców - wyłączcie tą strone!!!!!1
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tgyujdrtyuterueruyrt(2010-09-05)
 • Sądząc po ortografii ziomal powyżej, to jakiś miłośnik ś. p. E24
 • a mi dzielna policja wpadla na chate i zabrala dyski bo muzyke na dc++ udostepnialem i pliki potrzebne mi do pracy tez mi zabrali. Jaka tu jest prywatnosc??!! A jakbym mial tam filmiki jak uprawiam seks z moja kobieta to co?? GDZIE TU JEST PRYWATNOSC?? Pytam sie panow zje. .. nych policjantow i prokuratorow i pan z reszta tez bo to gorsze scierwo niz panowie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie uzywaj DC++(2010-09-05)
 • A czy gdyby kobieta wytrzymała i nie zgłosiła, to czy miałby miejsce fakt znęcania się nad rodziną czy też nie, panie NIEDORZECZNIKU? Czy ktokolwiek z zespołu prasowego czyta wypociny szacownego Krzysia? Czy Krzysiu zapoznaje się cząstkowo z kodeksami, na których praują POLICJANCI, czy wystarczy stopień, grupa i namaszczenie szefostwa?
 • Ninja house = wesoło na puszce XD
 • Gość z fanklubu Krzysztofa K. ?
Reklama