UWAGA!

Czuwali harcerze

Wczoraj w intencji papieża w kościele Bożego Ciała modlili się harcerze. - Ojciec Święty przez cały pontyfikat towarzyszył nam wędrówce ku Bogu - teraz my towarzyszymy mu w ostatniej drodze - mówi Adam Krause, komendant hufca ZHF w Elblągu.

Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego hm. Wiesław Maślanka ogłosił w całym ZHP miesięczną żałobę.
     - Wszystkie zuchy, harcerze i instruktorzy założyć mają na harcerskie krzyże czarne przepaski, a na sztandary i proporce zawiesić kiry - mówi Adam Krause. - Naczelnik zalecił też każdej instruktorce i instruktorowi ZHP refleksję na temat słów, które kierował do świata Jan Paweł II i wykorzystanie ich w codziennej pracy wychowawczej.
     Jan Paweł II przez cały swój pontyfikat towarzyszył harcerzom w ich wędrówce ku Bogu. Spotkali się z Nim podczas Zlotu ZHP w 1991 roku w Częstochowie, słuchali go podczas wszystkich Światowych Dni Młodzieży, a także pełnili "Białą Służbę" w trakcie Jego każdej wizyty w kraju. W 1997 roku, w pierwszą rocznicę powrotu ZHP do Światowej Organizacji Ruchu Skautowego, Ojciec Święty przyjął najwyższe harcerskie honorowe wyróżnienie - Laskę Skautową "Niezawodnemu Przyjacielowi".
     "Papież niejednokrotnie upominał nas, byśmy nie zgubili wielkiego skarbu, który nosimy w sobie i którym jest każdy z nas. Przestrzegał, abyśmy lekkomyślnie nie przeżywali swojej młodości. Namawiał też nas, abyśmy nie byli bierni, obojętni na krzywdę drugiego człowieka, abyśmy czuwali. Nadszedł czas egzaminu, w którym udowodnimy, czy zrozumieliśmy Jego przesłanie i jak potrafimy je realizować w codziennym życiu" - napisał harcerzom naczelnik ZHP - hm. Wiesław Maślanka.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama