UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czuwali harcerze

Wczoraj w intencji papieża w kościele Bożego Ciała modlili się harcerze. - Ojciec Święty przez cały pontyfikat towarzyszył nam wędrówce ku Bogu - teraz my towarzyszymy mu w ostatniej drodze - mówi Adam Krause, komendant hufca ZHF w Elblągu.

Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego hm. Wiesław Maślanka ogłosił w całym ZHP miesięczną żałobę.
     - Wszystkie zuchy, harcerze i instruktorzy założyć mają na harcerskie krzyże czarne przepaski, a na sztandary i proporce zawiesić kiry - mówi Adam Krause. - Naczelnik zalecił też każdej instruktorce i instruktorowi ZHP refleksję na temat słów, które kierował do świata Jan Paweł II i wykorzystanie ich w codziennej pracy wychowawczej.
     Jan Paweł II przez cały swój pontyfikat towarzyszył harcerzom w ich wędrówce ku Bogu. Spotkali się z Nim podczas Zlotu ZHP w 1991 roku w Częstochowie, słuchali go podczas wszystkich Światowych Dni Młodzieży, a także pełnili "Białą Służbę" w trakcie Jego każdej wizyty w kraju. W 1997 roku, w pierwszą rocznicę powrotu ZHP do Światowej Organizacji Ruchu Skautowego, Ojciec Święty przyjął najwyższe harcerskie honorowe wyróżnienie - Laskę Skautową "Niezawodnemu Przyjacielowi".
     "Papież niejednokrotnie upominał nas, byśmy nie zgubili wielkiego skarbu, który nosimy w sobie i którym jest każdy z nas. Przestrzegał, abyśmy lekkomyślnie nie przeżywali swojej młodości. Namawiał też nas, abyśmy nie byli bierni, obojętni na krzywdę drugiego człowieka, abyśmy czuwali. Nadszedł czas egzaminu, w którym udowodnimy, czy zrozumieliśmy Jego przesłanie i jak potrafimy je realizować w codziennym życiu" - napisał harcerzom naczelnik ZHP - hm. Wiesław Maślanka.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama