UWAGA!

Jechać czy... zostać?

Dziś, o godz. 13.00 z Elbląga do Rzymu wyjechała grupa 40 pielgrzymów. Ilu dokładnie mieszkańców naszego regionu uda się na uroczystości pogrzebowe Jana Pawła II - nie wiadomo.

Wiele osób wybiera się na własną rękę.
     - Wszystko dzieje się bardzo spontanicznie - przyznaje rzecznik biskupa elbląskiego, ks. dr Andrzej Kilanowski. - Moi znajomi na przykład skrzyknęli się i pojadą kilkoma samochodami.
     - Uroczystości pogrzebowe obejrzę w telewizji, bo do Rzymu przyjedzie tyle osób, że pewnie nawet nie dostałbym się w pobliże Placu Świętego Piotra - powiedział nam inny elbląski duszpasterz.
     Tymczasem do biura pielgrzymkowego w elbląskiej kurii wciąż dzwonią dziesiątki osób z terenu całej diecezji.
     - Choć trudno w to uwierzyć, wczoraj tych telefonów było chyba z 500 - twierdzi pracująca w biurze Maria Piechowska. Pierwsza grupa pielgrzymów, którą Maria Piechowska wyprawiła do Wiecznego Miasta wyjechała dziś o godz. 13.00. Kolejna grupa wyjeżdża jutro, o godz. 10.00. Po drodze pielgrzymi zajrzą do Częstochowy i wezmą udział we mszy świętej w intencji bezpiecznej podróży. W czwartek, na Placu Świętego Piotra, odbędzie się czuwanie modlitewne. W drodze powrotnej planowane są odwiedziny w bazylice św. Marka w Wenecji.
     Kilkudniowa pielgrzymka do Włoch w zorganizowanej grupie kosztuje około 1.100 złotych.
     Przedstawicielka biura pielgrzymek zagranicznych wyznaje, że sama w Rzymie była już osiem razy, ma zdjęcia z Ojcem Świętym, a rok temu za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych i Kościoła została odznaczona Złotym Krzyżem Papieskim - najważniejszym wyróżnieniem dla osoby świeckiej.
     Maria Piechowska mówi, że choć wielkich szans na dostanie się w pobliże trumny Jana Pawła II nie będzie, to jednak i tak warto być w tych dniach w Rzymie.
     - Nawet za ofiarę ciężkiej podróży i tego, że może na miejscu nie będzie tak, jakby się marzyło, że nie będzie można być blisko trumny, to warto, bo Ojciec Święty zasłużył sobie na to, by uczcić jego pamięć - mówi ze łzami w oczach.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • UWAGA UWAGA!!! Niemcy jako jedyny kraj sponsoruje przeloty do Rzymu. Z moich informacji w Rzymie jest juz ponad 2 miliony ludzi. Korki na trasie A9 w niemczech. Nie wiadomo co bedzie w czwartek, statystyki nie sa w stanie tego okreslic. Mozna sie spodziewac setek kilometrów korków, niemcy sa z tego slynni i sie tego obawiaja. Po godzinie 20 podam strony gdzie mozna znalezc odloty do rzymu i w jaki sposób to zorganizowac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bayern(2005-04-05)
 • Nie o 13 bo kierowca kazał czekać 90 minut . To jest ta codzienna Polska gdzie nie trzeba być punkualnie. Tacy jesteśmy na codzien a Papiescy tylko od święta.
 • Najlepiej lecieć samolotem bo są duże zniżki
 • Tu znajdziecie wszystkie informacje na temat gratisowych lotów i znizek www.google.de
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bayern(2005-04-05)
 • do dnia dzisiejszego przybylo do Rzymu ponad 3 miliony ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bayern(2005-04-07)
 • UWAGA!!! juz sa korki na autostradach, starajcie sie jechac bocznymi drogami, bedziecie na miejscu o wiele szybciej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bayern(2005-04-07)
Reklama