UWAGA!

Jesteśmy z Tobą

Elbląg, Jesteśmy z Tobą

O godz. 15.00, podobnie jak w całym kraju, w katedrze pod wezwaniem Świętego Mikołaja odprawione zostanie specjalne nabożeństwo w intencji papieża.

W Elblągu - w kościołach, ale także na ulicach, panuje atmosfera smutku i powagi. Od rana we mszach biorą udział tysiące wiernych. Z obserwacji księży wynika, że jest ich dwa, trzy razy więcej, niż zazwyczaj. O godz. 15.00, w katedrze odprawione zostanie specjalne nabożeństwo w intencji zmarłego papieża. Mszę świętą poprowadzi proboszcz katedry ks. dr infułat Mieczysław Józefczyk.
     Od rana do połowy masztu opuszczone są flagi: państwowa i elbląska. Do złożenia hołdu Pielgrzymowi szykują się też przedstawiciele władz miejskich.
     - Tuż przed Mszą, pod pomnikiem papieża przy katedrze oraz pod Krzyżem Papieskim w parku Traugutta w imieniu wszystkich mieszkańców Elbląga złożone zostaną specjalne wieńce i zapalone zostaną znicze - mówi rzeczniczka prezydenta Elbląga Agnieszka Staszewska. - Podobnie będzie także pod Szpitalem Miejskim i III Liceum Ogólnokształcącym, które noszą imię Jana Pawła II i gdzie znajdują się okolicznościowe tablice.
     Również o godz. 15.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Zielonce Pasłęckiej pod Elblągiem rozpoczną się diecezjalne modlitwy z okazji obchodzonego dziś święta Miłosierdzia Bożego oraz w intencji zmarłego papieża.
     Więcej zdjęć w dziale fotoreportaży.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • [*], uważam że dzień 2 kwietnia należy ogłosić dniem żałoby narodowej, aby obecni jak i przyszłe pokolenia nie zapomniały o Janie Pawle II wielkim człowieku i wielkim Polaku. Apeluje do wszystkich internautów aby wysłali listy o podobnej treści na adres Kancelarii Sejmu, podaje adres: orka.sejm.gov.pl
Reklama