UWAGA!

Oddaj dziś hołd papieżowi

Dzisiaj o godz. 20.00 spod krzyża papieskiego w parku Traugutta wyruszy marsz "W hołdzie Ojcu Świętemu". Jego uczestnicy przejdą ulicami miasta, by o godz. 21.00 pod pomnikiem papieża odśpiewać Apel Jasnogórski.

Pamięć Ojca Świętego będzie można uczcić już od godz. 18.00, gdy we wszystkich kościołach parafialnych odprawione zostaną nabożeństwa żałobne. O godz. 18.45 w Bibliotece Elbląskiej przy ul. Św. Ducha rozpocznie się spotkanie "Ducha nie gaście - czyli mój papież", poświęconej postaci Jana Pawła II. Podczas tego pełnego wspomnień wieczoru będzie można usłyszeć fragmenty papieskich homilii, które odczytają aktorzy Teatru Dramatycznego w Elblągu.
     Natomiast o godz. 20.00 spod krzyża papieskiego w parku Traugutta wyruszy marsz "W hołdzie Ojcu Świętemu" organizowany przez harcerzy. Wierni przejdą ul. 1 Maja, gdzie dołączą do nich uczestnicy spotkania organizowanego przez Solidarność (spotkanie rozpocznie się również o godz. 20.00, ale pod Pomnikiem Ofiar Grudnia '70).
     O godz. 21.00 pod pomnikiem Jana Pawła II przy katedrze rozpocznie się Apel Jasnogórski. Będzie wspólna modlitwa, śpiew, a na ścianie świątyni wyświetlony zostanie filmowy zapis wizyty Ojca Świętego w Elblągu.
     
     Zobacz także: Uroczystości żałobne
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tak się zastanawiam ... Czy nasze elbląskie władze - pan prezydent i jego vice , jak również wybrani przez Nas radni nie powinni wybrać reprezentacji miasta Elbląga , która oficjalnie pozegnałaby Ojca Swietego w Watykanie ? Nasuwa mi się smutna refleksja ... Czyżby tym panom i paniom nastawionym na wyłącznie wygodne podróżowanie i luksusowe warunki hotelowe takie " trudy i niewygody " nie były na rękę ? Panie prezydencie / i vice / zapewniam , że podróż chociażby autokarem z pielgrzymami do Watykanu nie odebrała by panu poczucia " zniżenia się do plepsu " . Nie piszę tego wszystkiego z ironią i uszczypliwością , ale z wielkim smutkiem , tym bardziej , ze i nasze władze państwowe też pokazują swoją ignorancję lecąc na uroczystości pogrzebowe na ostatnią chwilę !!!! No , ale każdy daje tyle ile chce , moze i ... potrafi .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  satessa(2005-04-07)
 • W czwartek 07.04 ustawiamy znicze na dlugosci wszystkich ulic Jana Pawla II  w Polsce. Zaczynamy o 21.00 i trwamy razem do 21.37. Dostałem taka informację i muszę przyznac, że jest mi bardzo smutno, że mieszkam w mieście, tym mieście.
 • No, niestety, nasi radni się w tym względzie nie popisali. Miejmy jednak nadzieję, że się w końcu obudzą i nie będziemy za rok zapalać zniczy gdzieś za miastem, np. na Węźle Wschód: www.portel.pl
 • Popieram SETESSA
 • Sorry SATESSA
 • Było pięknie ...
 • No ludzie ilościowo dopisali, szkoda tylko że czasem nie wiedzieli jak sięzachować, ale nie wymagajmy za wiele bo było bardzo refleksyjnie i nastrojowo. Ciesze sięże Elbląg zdołał się zmobilizować do tego, dzięki Wam wszystkim wielkie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kmicic*(2005-04-08)
Reklama