UWAGA!

Kreatywne w Galerii Bonitas

 Elbląg, Kreatywne w Galerii Bonitas

W piątek 10 lutego o godz. 16 w Galerii Bonitas Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej zostanie otwarta wystawa prac sześciu kreatywnych kobiet. Będzie to prezentacja biżuterii artystycznej, wyrobów rękodzielniczych, zabawek szydełkowych, a także malarstwa i rysunku.

Tworzenie dla większości autorek prac jest czymś więcej niż tylko zwykłym hobby. Mimo aktywności zawodowej i innych obowiązków, każda z nich znajduje czas na realizowanie swoich pasji. Na wystawie przedstawią niektóre z uprawianych technik, pokażą gotowe wyroby, a podczas wernisażu zaprezentują także proces ich powstawania.
       Swoje prace zaprezentują:
       Katarzyna Budyś – przede wszystkim żona i mama, dużo, dużo wcześniej architekt i urbanista. Twórczyni własnej kolekcji zabawek zrobionych na szydełku, a także zabawek wykonanych na podstawie ilustracji książek dla dzieci. Właścicielka „Budki” (www.budka24.pl).
       Laureatka wielu nagród, m.in. I nagrody V edycji konkursu „Zabawka przyjazna dziecku” w kategorii „Zabawki artystyczne”. Zabawka „Szydełkowa Rodzina” trafiła do zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, została również przedstawiona w albumie „Dzieje pewnych zabawek”, wydanym w 2009 r. z okazji 30-lecia muzeum.
       Sabina Gadzała – z tytułem magister administracji, jakiś czas temu monotonną pracę w biurze zamieniła na pracę twórczą. Obecnie zatrudniona jako trener rękodzieła. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła już w szkole średniej od batiku (pierwsza wystawa), potem przyszedł czas na makramę, decoupage, szkło artystyczne. Uczęszcza na zajęcia sekcji plastycznej w CSE „Światowid”, gdzie zgłębia tajniki fusingu, witrażu, ceramiki oraz witrochromii. Ostatnio zafascynowana papierową wikliną, czyli wyplataniem z gazetowych rurek imitującym wyroby wikliniarskie. Na wystawie zaprezentuje wyroby z papierowej wikliny.
       Monika Kaszubska-Grajkowska – specjalistka od prawa pracy, która od wielu lat pasjonuje się rękodziełem. Ceni przedmioty wykonane własnoręcznie, co wyniosła z rodzinnego domu. Już w dzieciństwie dziergała i szydełkowała. Próbuje wielu technik, wciąż ma ochotę na poznawanie kolejnych. Zwolenniczka hasła, że pasja w życiu jest najważniejsza. Chętnie uczestniczy w szkoleniach hobbystycznych, sama także organizuje i prowadzi kursy. Na wystawie przedstawi wyroby z filcu ręcznie pozyskiwanego metodą na mokro i sucho. Jej inne prace można oglądać na blogu www.mokagie.blogspot.com.
       Dorota Pietrusińska – z wykształcenia pedagog resocjalizacji. Pracowała m.in. w CSE „Światowid”, a obecnie jest inspicjentką-suflerką w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Nie ukończyła żadnej szkoły plastycznej, uczęszczała natomiast na zajęcia kół plastycznych m.in. w Młodzieżowym Domu Kultury. Ukończyła kurs technik plastycznych na Politechnice Gdańskiej. Jak twierdzi, pracą artystyczną zajmuje się od zawsze. Maluje obrazy akwarelowe, tempery, również rysuje. Wykonała m.in. ilustracje do wierszy M. Bartkowicza.
       Anna Szewczyk-Ciesielska – artysta plastyk. Od kiedy pamięta, jej szuflady pełne były kamieni, szkiełek, koralików i sznurków, z których tworzyła biżuterię. Pierwsze ozdoby wykonała w szkole podstawowej, początkowo były to prezenty dla przyjaciół. Z czasem zdecydowała się zaprezentować swoje prace w jednej z galerii internetowych. Uznanie, jakie zyskały, zmobilizowało ją do dalszej pracy i tak to trwa do dziś.
       Tworzenie biżuterii to zajęcie pracochłonne, jeden naszyjnik powstaje przez kilka dni i wymaga dużo serca, pracy i cierpliwości. Każdy egzemplarz jest unikalny. Inspiruje ją kolor, faktura, forma, natura i nietypowe zestawienia materiałów, które raczej nie kojarzą się z biżuterią. Lubi len, ponieważ jest to ekologiczny, naturalny materiał, który od dawna towarzyszy ludzkiej skórze. Łączy go ze srebrem, szkłem, bursztynem, muszlami, minerałami, drewnem, przez to nadaje mu nowy wymiar. Jej prace można oglądać pod adresem www.lnianabizuteria.bloog.pl.
       Anna Wylocińska – od dawna zafascynowana rękodziełem, realizuje się w wielu technikach. Na wystawie przedstawi autorską biżuterię. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od, mniej więcej, trzech lat. Wykonuje ją ręcznie z kamieni półszlachetnych, szkła, pereł i srebra. Srebrne formy tworzy zarówno z blachy srebrnej, jak i z drutu, w ciekawej technice „wire wrapping” (plecionki i wyginanie drutu). Zaprezentuje także haft koralikowy. Z zawodu pedagog, wcześniej przez kilka lat pracowała z dziećmi. Właścicielka Galerii Kreatywnia w Elblągu (www.kreatywnia.com).
      
       Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy 10 lutego o godzinie 16 do Galerii Bonitas EUH-E przy ulicy Lotniczej 2. Wstęp wolny.
       Wystawa będzie czynna do 10 marca.
      
Ewa Rucińska, specjalista ds. promocji EUH-E

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama