UWAGA!

Lata 70. w elbląskiej edukacji na zdjęciach Czesława Misiuka

 Elbląg, Lata 70. w elbląskiej edukacji na zdjęciach Czesława Misiuka
(fot. Czesław Misiuk)

W drugiej połowie lat 70. liczba mieszkańców Elbląga przekroczyła 100 tysięcy. Przybywało ludzi młodych, którzy w stolicy nowo utworzonego województwa szukali szansy na poprawę swojego życia. Tu zakładali rodziny, tu posyłali dzieci do szkół. Zobacz, jak wyglądała elbląska edukacja w tym czasie na zdjęciach Czesława Misiuka.

Co tydzień na portel.pl będziemy przedstawiać kolejne tematycznie podzielone zdjęcia, jakie od drugiej połowy lat 60. wykonywał w Elblągu znany fotograf Czesław Misiuk (1937-2001). Bogate archiwum udostępnia Czytelnikom jego syn - Tomasz, również fotograf. 

Dzisiaj czas na elbląską edukację z lat 70. Znajdziecie tu m.in. zdjęcia z rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, zajęć w przedszkolu, lekcji wuefu czy egzaminów maturalnych. Mamy nadzieję, że ta publikacja będzie okazją do wspomnień, opowieści szczególnie skierowanych do młodszych elblążan, "jak kto kiedyś było". Być może ktoś rozpozna siebie lub znajomych, uwiecznionych w kadrze? 

Wszystkich - którzy by chcieli uzyskać odbitki lub większe formaty publikowanych w portEl.pl zdjęć - Tomasz Misiuk zaprasza do kontaktu mailowego pod adresem  fotografista18@gmail.com

Kolejna porcja edukacyjnych fotek za tydzień. 

 

 

 

 

 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama