UWAGA!

Detronizacja

 
Elbląg, Detronizacja

Przez długie powojenne lata panowały w Elblągu niepodzielnie gruzy. Nieprzebrane hałdy gruzów, które jakby barykadowały wjazd do miasta. Był to widok tym więcej przygnębiający, że w tym samym czasie inne ośrodki miejskie zdołały się już w sposób widoczny uporać ze spadkiem wojny i zaleczyć swoje rany - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 17 października 1964 roku.

Pierwszym przełamaniem na większą skalę "lodów" elbląskiego budownictwa mieszkalnego były wieżowce na ul. Grunwaldzkiej. Witały one wjeżdżających od strony Gdańska jak pierwsze jaskółki odbudowującego się miasta. Fotografowano je z tego tytułu w różnych ujęciach i przy każdej okazji.
       Lecz lata płyną. Dziś to już historia. Elbląg ruszył z martwego punktu i jakby chcąc nadrobić stracony czas, rozbudowuje się w w zdwojonym tempie. Aktualnie zagłębiem budowlanym Elbląga można nazwać rejon ulic Słonecznej i 12 Lutego. Wyrosło tu nowe i piękne osiedle i wznosi się nadal nowe bloki mieszkalne, które detronizują tamte pierwsze z ul. Grunwaldzkiej. Oczywiście nikogo przytoczona rewolucja pałacowa nie martwi. Przeciwnie, wraz z mieszkańcami Elbląga czekamy na nową dynastię, którą wprowadzą ulice miasta elbląscy budowniczowie.
      
w.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Do Autora Pierwsze wieżowce zostały wybudowane właśnie w latach 60 tych na ul 1000 lecia, na ul Grunwaldzkie wieżowce były budowane od 1972 roku osiedle Widok-Polna z poważaniem
Reklama