UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Detronizacja

 
Elbląg, Detronizacja

Przez długie powojenne lata panowały w Elblągu niepodzielnie gruzy. Nieprzebrane hałdy gruzów, które jakby barykadowały wjazd do miasta. Był to widok tym więcej przygnębiający, że w tym samym czasie inne ośrodki miejskie zdołały się już w sposób widoczny uporać ze spadkiem wojny i zaleczyć swoje rany - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 17 października 1964 roku.

Pierwszym przełamaniem na większą skalę "lodów" elbląskiego budownictwa mieszkalnego były wieżowce na ul. Grunwaldzkiej. Witały one wjeżdżających od strony Gdańska jak pierwsze jaskółki odbudowującego się miasta. Fotografowano je z tego tytułu w różnych ujęciach i przy każdej okazji.
       Lecz lata płyną. Dziś to już historia. Elbląg ruszył z martwego punktu i jakby chcąc nadrobić stracony czas, rozbudowuje się w w zdwojonym tempie. Aktualnie zagłębiem budowlanym Elbląga można nazwać rejon ulic Słonecznej i 12 Lutego. Wyrosło tu nowe i piękne osiedle i wznosi się nadal nowe bloki mieszkalne, które detronizują tamte pierwsze z ul. Grunwaldzkiej. Oczywiście nikogo przytoczona rewolucja pałacowa nie martwi. Przeciwnie, wraz z mieszkańcami Elbląga czekamy na nową dynastię, którą wprowadzą ulice miasta elbląscy budowniczowie.
      
w.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Do Autora Pierwsze wieżowce zostały wybudowane właśnie w latach 60 tych na ul 1000 lecia, na ul Grunwaldzkie wieżowce były budowane od 1972 roku osiedle Widok-Polna z poważaniem
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2 1
    OMAM(2014-10-20)
Reklama