UWAGA!

Karol Wójcik

W dniu 1 maja wypływa na wody „biała flota”, informował Głos Elbląga z 15 kwietnia 1958 r.

Statki elbląskiej żeglugi przybrzeżnej przechodzą w Stoczni Remontowej ostatnią „kosmetykę”. Już za miesiąc rozpoczną „wędrówkę” na stałych trasach pasażerskich. Oficjalne otwarcie sezonu uzależnione jest od warunków atmosferycznych.
     Na pewno wszystkich udających się do Krynicy Morskiej czy Tolkmicka, a korzystających z transportu wodnego, ucieszą zmiany, jakie zastosowane zostaną w br. Na pozór są to drobne rzeczy, ale w konsekwencji dadzą pasażerom bardzo dużo.
     Przede wszystkim rozwiązana będzie w pewnym stopniu trudność z jaką spotykali się wczasowicze przy otrzymaniu miejsc na statku. Małe stateczki, jakie kursowały na najliczniej uczęszczanej trasie Elbląg – Krynica, nie mogły często zabrać wszystkich pasażerów, udających się do tej pięknej miejscowości. W bieżącym sezonie na trasie tej kursować będzie na stałe statek „Karol Wójcik” mogący pomieścić 400 pasażerów.
     Przystąpiono już do budowy tak potrzebnej na przystani poczekalni.
     Naprzeciw poczekalni umieszczono kiosk „Ruchu”, a drugi kiosk spożywczy znajdzie pomieszczenie obok poczekalni. Dobrze, by było, gdyby PSS – gospodarz kiosku – oprócz sprzedaży słodyczy i napojów chłodzących wprowadziła także, do sprzedaży gorące mleko, kakao, kanapki, itp. Spotka to się na pewno z dużym uznaniem przyjezdnych turystów.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama