UWAGA!

Koń by się uśmiał

... patrząc na napis zamieszczony na budynku MHD u zbiegu ulic Armii Czerwonej i Kosynierów Gdyńskich, w którym mieści się skład artykułów chemiczno-budowlanych, informował Głos Wybrzeża z 10 września 1954 r.

Brzmi on dosłownie:
     „ W związku z walką o obniżenie kosztów własnych prosimy klientelę o dostarczenie własnego opakowania do kredy, tonu, gipsu i farb”. Walka o obniżkę kosztów własnych nie polega na dostarczaniu własnego opakowania, towarzysze z MHD, bowiem po pierwsze, trudno wymagać od klientów, aby posiadali „własne opakowania”, a po drugie wasza inicjatywa wygląda na groteskę.
     Zamiast oszczędzać na opakowaniu, lepiej będzie, gdy wprowadzicie system dokładnego przechowywania artykułów chemicznych. Ręczymy, że i skutek będzie większy i klienci zadowoleni.
     
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Czy te dwie podane wyzej ulice kiedys sie laczyly? Bo teraz wydaje mi sie ze Kosynierow Gdynskich troszke odbiega od Krolewieckiej...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    voophroo(2004-09-10)
  • VOOOPHROOO w 54 roku to nawet pociągi przez "centrum" Elbląga jeździły wiec nie ma co sie dziwić :)))
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    KAKTUS PROWOKATOR(2004-09-10)
  • Szanowny voophroo - ul. Królewiecka, Kosynierów Gdyńskich obie były na tym odcinku przejezdne, ul. Nowowiejska zaś była raczej osiedlem o niemal rolniczym charakterze, szereg małuch domków z ogrodami i szoami. Ów skład zaś znajdował sie niemal w miejscu wierzowca na rogu trzech wspomnianych ulic. Nadmieniam, że obecnie krótki odcinek ul. Królewieckiej jest przejezdny jedynie dla tramwajów.
  • Układ przestrzenny w tym miejscu Elblaga wyglądał zgoła inaczej - przede wszystkim nie była górnego odcinka 12 Lutego. Kosynierów krzyżowała się z Królewiecką mniej więcej tam, gdzie obecnie obok przystanku T rośnie stado drzewek. Tam stały budynki oznaczone 1,2 i 3. Nr 4 - klinika położnicza - zachował się. Dokładnie na przeciw Kosynierów ( dawniej Zielona) wybiegała Teatralna. Tam gdzie jest asfalt 12-Lutego znajdował sie ogród willi córki chichaua i cmentarz. Nowowiejska jest przesunięta i znacznie podniesiona - ok. 250 cm. Tam gdzie dzisiaj jest "Kaliningradzka" przed 1945 r. mieściły sie magazyny chemiczne, potem MHD a potem magazyny "Chemii" (dzisiaj na Grunwaldzkiej i Radomskiej. To byla wielka, drewniana buda, rozebrana ok 1963-4 roku. Przy Nowowiejskiej funkcjonowala mleczarnia, rozlewnia wody mineralnej, w poprzek jezdni plynal potok( az do Slonecznej, dolnej cz Kosynierow i konczyl swoj bieg obok UM - tam dzialal wielki zaklad ogrodniczy. Wzniesienie na ktorym stał zpodany sklep MHD mialo swa nazwe - Wartownia (Wachtberg). To pozostalosc z lat 1626-1635 gdy Szwedzi fortyfikowali miasto.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    warmiak(2004-09-12)
Reklama