UWAGA!

Plan i wódka

Za sprzedaż wódki nikt już nie otrzymuje premii. Przeciwnie, im mniej się sprzedaje, tym lepiej, informował Dziennik Bałtycki z 6 listopada 1957 r.

W prawdziwym kłopocie znalazła się dyrekcja MHD Art. Spoż. W Elblągu. Otóż z prawdziwym przerażeniem przyjęto tam wiadomość, że z uwagi na „niewykonanie planu” pracownikom dyrekcji nie przyznano premii za wrzesień br.
     Tymczasem sprawa przedstawia się trochę inaczej. Owszem, globalnego planu sprzedaży istotnie nie wykonano, ale tylko dlatego, że w Elblągu wprowadzono ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych. Przedsiębiorstwo wykonało natomiast w 102 proc. plan sprzedaży artykułów spożywczych, nie przekroczyło planu kosztów własnych oraz wykonało niemal w całości plan akumulacji.
     I okazuje się z tego wszystkiego, że zamiast pochwały dyrekcja dostała w skórę. Czy można się więc dziwić, że pracowników biorą diabli na taką politykę Wojewódzkiego Zarządu Handlu? Sytuacja jest o tyle dziwna, że za sprzedaż wódki nikt już nie otrzymuje premii. Przeciwnie, im mniej się sprzedaje, tym lepiej.
     Mamy nadzieję, że Wojewódzki Zarząd Handlu ponownie rozpatrzy sprawę MHD Art. Spoż., a Wydział Handlu Prez. MRN będzie lepiej pilnował spraw elbląskich przedsiębiorstw handlowych.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a i bardzo dobrz. e. .moze jakby ograniczyli sprzedaz alkoholu i jakby były za to jakies nagrody to moze by sie zmiejszył alkoholizm w Polsce. ..
Reklama