UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spor o elbląskie elewacje

Kolorystka elewacji nowo wybudowanych domów była już niejednokrotnie przedmiotem pełnych pasji polemik - czytamy w Głosie Elbląga z 24 lutego 1962 roku.

Wydaje się nie bez racji są ci, którzy twierdzą, że w tym przypadku muszą obowiązywać inne kryteria niż np. w królestwie mody. Bądź co bądź elewacje tworzy się nie na jeden sezon. Stosunkowo liczne reprezentowana opinia, że nawiązująca do pewnych tradycyjnych form wielobarwność może być zastosowana do zabytkowych obiektów, w nowym budownictwie, należy jednak unikać pstrokacizny. Z tego założenia wychodzi także mające w tym zakresie szczególnie duże doświadczenie - Gdańskie Przedsiębiorstwo Robót Elewacyjnych, które w br. wykonać ma m.in. elewacje nowo zbudowanych domów mieszkalnych. Dokumentacja techniczna elewacji jest zdaniem wykonawców wyrazem stylu cukierkowego, słowem cechuje ją wielobarwna pstrokacizna. Toteż wykonawcy domagają się zmiany tych projektów i zastosowaniu wystroju o spokojnych, pogodnych i niepłowiejących kolorach. Postulują też, by w odpowiednim stopniu wykorzystać istniejące i bogate w tej dziedzinie doświadczenia Gdańska. Sprawa rozbieżności poglądów na kolorystykę elewacji budynków w Elblągu ma się zająć architekt wojewódzki.
      
(bl)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama