UWAGA!

17 milionów trafi do miejskiej kasy

 Elbląg, Umowy podpisali: Witold Wróblewski, Gustaw Brzezin i Miron Sycz
Umowy podpisali: Witold Wróblewski, Gustaw Brzezin i Miron Sycz (fot. Michał Skroboszewski)

Tyle pieniędzy trafi do budżetu miasta dzięki podpisanym dzisiaj umowom z Zarządem Województwa. - Jakby trzymać się świątecznego nastroju, pieniędzy starczy nie tylko na zajączka, ale i baranka będzie można budżetowo uposażyć – stwierdził marszałek województwa Gustaw Brzezin. Skąd taki przedświąteczny prezent?

Dodatkowy zastrzyk gotówki dla Elbląga jest związany z... korzystnym kursem euro. Dzięki temu Zarządowi Województwa pozostały jeszcze pieniądze z poprzedniej edycji Regionalnego Programu Operacyjnego z lat 2007-2013. Szansę wykorzystał prezydent Elbląga, składając wnioski o zwiększenie unijnego dofinansowania zakończonych już inwestycji – odbudowy Ratusza Staromiejskiego, przebudowy drogi 503 (od pl. Słowiańskiego do Obrońców Pokoju) i budowy miejskiej sieci szerokopasmowej. W sumie 17 milionów złotych. Dzisiaj w jednym z elbląskich hoteli podpisano aneksy do umów, które umożliwiają przekazanie tych pieniędzy.
       - Jakby trzymać się świątecznego nastroju, pieniędzy starczy nie tylko na zajączka, ale i baranka będzie można budżetowo uposażyć – żartował marszałek województwa Gustaw Brzezin podczas podpisywania aneksów. - Przekazujemy większe dofinansowanie na strategiczne projekty, a tak się składa, że Elbląg takich projektów miał sporo i były one dobrze rozliczone. Umowy są dowodem bardzo dobrej współpracy Elbląga i samorządu województwa.
       - Przypomnę, że w ostatnim czasie nasze miasto otrzymało już w sumie 30 milionów dodatkowych środków. Dzięki temu będziemy mieli więcej pieniędzy na wkłady własne do kolejnych inwestycji. Najpoważniejszym wyzwaniem jest budowa wiaduktu w ciągu ulicy Lotniczej, który wraz z drogami ma kosztować 25 milionów złotych – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Zapowiadałem, że samorząd nie będzie brał kolejnych kredytów, zresztą w obecnej sytuacji byłoby to utrudnione. Dodatkowe dofinansowanie z RPO do duży zastrzyk dla budżetu miasta.
       Wśród inwestycji branych pod uwagę nie znajdzie się na pewno rewitalizacja kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej. Jak stwierdził prezydent Wróblewski, projekt w tej sprawie nie jest jeszcze przygotowany. - Wkrótce ogłoszę konkurs na koncepcję zagospodarowania tego terenu. Na pewno w tym roku będziemy modernizować basen przy ul. Robotniczej – dodał prezydent.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To nic nie da
 • a ile dostał Olszczyn?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  1
  RedaktorJabłkalski(2016-03-23)
 • Co za podejście. To kolejne pieniądze ,które pozyskał Wróblewski. Poprzednicy tylko wydawali.
 • To na pewno dobre wiadomości dla Elbląga
 • I poraz kolejny brawo.
 • gratulacje,
 • Te drobne to tylko na premie dla moczymordy i biurw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  9
  Landrynek(2016-03-23)
 • to urząd elbląga nie ma już miejsca tylko szlajają się po hotelach to teraz sowa w elbklągu urośnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  5
  karol57(2016-03-23)
 • Panie Wróblewski odnośnie EPEC-u czegoś nie rozumiem! Były NIEPRAWIDŁOWOŚCI to musi być KARA! Powinien Pan zerwać kontrakt z prezesem tej spółki i pociągnąć go odpowiedzialności. A w tej sytuacji zamieciono brudy pod dywan i dano temu panu NAGRODĘ, ponieważ jak spokojnie doczeka do końca kontraktu (przypuszczam, że są takie zapisy w tym dokumencie) spółka będzie przez rok płaciła mu jeszcze pensję, a może i jeszcze na odchodne wypłaci mu sutą odprawę! Strasznie śmierdzi ta sprawa i nadaje się do zgłoszenia do prokuratury.
 • To tylko resztki rzucone na elbląski stół z pieniędzy które wcześniej do nas nie dotarły ze stolicy województwa. Pali się koło d. to nagle przypomnieli sobie że Elblag to z punktu widzenia wyborów jest nie mniej ważny od Olsztyna.
 • ciłaja kasiorkę żeby ja utopić wraz z unijnymi w rozbudowanej Modrzewinie, na bank nie przeznacza tych środków na rewiltalizacje tej zapuszczonej dziury, jaka stał sie Elblag, wszystko pójdzie w projekt, zobaczycie, jak raz się im udało tyle zakrecic to teraz licza na to samo
 • NO to i talony na święta troche spuchną i będą hojniejsze oj będą chwalić prezydenta pracownicy
Reklama