UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co z ulicą Nitschmanna? Decyzja należy do elblążan

Elbląg, Wariant nr 1
Wariant nr 1

Zbliża się termin zakończenia przebudowy ulicy Grota Roweckiego wraz z jej układem komunikacyjnym. W związku z tym trzeba podjęć decyzję w sprawie organizacji ruchu drogowego na ul. Nitschmanna, która przestanie być ulicą „ślepą”. Zarząd Dróg przedstawia mieszkańcom trzy warianty.

W celu poprawy płynności ruchu na ul. Hetmańskiej, z którą są obecnie problemy, każdy z tych wariantów zakłada wyeliminowanie możliwości wykonywania skrętów w lewo na skrzyżowaniu tej ulicy z ul. Nitschmanna oraz likwidację przejścia dla pieszych. Nie oznacza to jednak pogorszenia dostępności ul. Nitschmanna, bo zostanie ona otwarta w kierunku ulicy Grota Roweckiego. Ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego niemożliwe będzie także pogodzenie na całej długości ulicy Nitschmanna ruchu dwukierunkowego z parkowaniem wzdłuż ulicy, ze względu na zbyt małą szerokość ulicy, przy zwiększonym natężeniu ruchu, które wystąpi po otwarciu jej w kierunku Grota Roweckiego.
      
       Poniżej prezentujemy warianty. Na opinie mieszkańców UM czeka do 13 września.
      
       Wariant I - ruch dwukierunkowy na całej długości ulicy, bez możliwości parkowania pojazdów.
      
       Wariant II - ruch dwukierunkowy na odcinku od nowego ronda do zjazdu między budynkami nr 38 i 30. Na pozostałym odcinku jeden kierunek ruchu w stronę ul. Hetmańskiej z możliwością parkowania po lewej stronie jezdni. Gwarantuje to łatwy dostęp do ul. Nitschmanna od ul. Grota Roweckiego z możliwością wyjazdu w prawo w ulicę Hetmańską
      
       Wariant III - ruch dwukierunkowy na tym samym odcinku, co w wariancie drugim. Na pozostałym odcinku ruch jednokierunkowy , od ulicy Hetmańskiej w kierunku nowego ronda z możliwością parkowania po prawej stronie jezdni. Jest to wariant o ograniczonej dostępności do jednokierunkowego odcinka ul. Nitschmanna, wiążący się z koniecznością objazdów.
      
UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama