UWAGA!

Coś dla bezrobotnych

Bezrobotni zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy mogą skorzystać z dwóch propozycji, które ułatwią znalezienie pracy.

Codziennie w godzinach urzędowania w PUP znajduje się doradca zawodowy, z którego porad mogą skorzystać bezrobotni. Może on pomóc m.in. w zmianie zawodu, kierunku kształcenia lub szkolenia zawodowego, udzieli wskazówek dotyczących aktywnego poszukiwania pracy, czy udostępni informacje o zawodach. Drugą propozycją są tzw. kluby pracy, czyli zajęcia uczące poszukiwania pracy. Są one przeprowadzane w grupach od pięciu do dwunastu osób i trwają pięć dni w godz. 10-13. W ich skład wchodzi cześć wykładowa, teoretyczna oraz projekcje filmów. Program obejmuje zagadnienia związane m.in. z uświadomieniem sobie swoich mocnych stron, ćwiczeniem umiejętności samoprezentacji, pisania życiorysów i listów motywacyjnych itp.
     - Zainteresowanie jest różne - mówi Monika Miedzik z PUP. - Ta pomoc ma jakby dwa wątki. Po pierwsze: pomóc w zmianie kwalifikacji i wybraniu sobie jak najlepszego zawodu, a po drugie - nauczyć praktycznych rzeczy np. tworzenia cv.
     Zainteresowani mogą się osobiście zgłaszać do doradcy zawodowego PUP przy ul. Saperów 24 (pokój 202, II Piętro) lub pod nr tel. 642 99 33 wew. 269.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Czy taka forma pomocy jest platna ? Poza tym, nie wiem, czy ktos kto nie ma pracy, bedzie mial ochote ogladac filmy. Jedna za calym szacunkiem, pochwalam to, co probuja zrobic, ale czy to cos zmieni ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezrobotny(2001-09-27)
 • Bajdzo fajna akcja,bo parę osób zarobi na prowadzeniu wykładów, parę na wyœwietlaniu filmów,a parę na organizacji tego wszystkiego. Niech ktoœ z organizatorów tej imprezy odpowie na jedno proste pytanie.Ile nowych miejsc pracy przysporzš te działania? Sprawiš jedynie,że stanowisko A zajmie osobnik X a nie Y. Bez szkoleń mogłoby być odwrotnie.Cóż to jednak za różnica w skali miasta,kraju?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej Paweł(2001-09-28)
 • Takie szkolenia w Klubach Pracy to dzialania pozorne, ktore obecnie niczego nie wnosza.Rynek pracy w Elblagu wiemy jaki jest i nic dodac nic ujac.osoby z wyzszym wyksztalcem i kwalifikacjami maja trudnosci ze znalezieniem pracy, wiec instytucja Klubow Pracy przy takim popycie na prace jest bez sensu.Moze kierownictwo PUP w koncu wezmie sie do roboty i wymysli cos lepszego na miare czasow obecnych, a nie jak 10 lat temu !Bez pieniedzy Funduszu Pracy tez mozna cos zrobic pozytecznego, tylko trzeba chciec.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Byly bezrobotny(2001-09-29)
 • pozorna praca PUP - wy się bawicie bezroboytnymi - oni chcą pracy a nie zabawy z wami- taki styl pracy były dobry gdyby było mniejsze bezrobocie
Reklama