UWAGA!

Duńczycy i elbląski biznes

W Elblągu, na zaproszenie prezydenta Henryka Słoniny, przebywał Konsul Honorowy Danii Julian Skelnik oraz dyrektor biura handlowego przy Duńskiej Komisji Handlu Tom Vedby Jorgensen.

Goście byli zainteresowani szczególnie możliwościami miasta w zakresie rozwoju biznesu oraz warunkami dla prowadzenia działalności gospodarczej.
     - Prezydent Słonina przedstawił główne instrumenty finansowe elbląskiego samorządu, które mogą zachęcać do inwestowania oraz wymienił tereny przeznaczone pod nowe inwestycje w mieście - stwierdził Artur Zieliński, rzecznik prezydenta.
     Prezydent oferował również możliwość zagospodarowania terenów i obiektów w mieście. Według informacji rzecznika, goście obiecali, że wnikliwie przeanalizują ofertę inwestycyjną, by ewentualnie zainteresować nią duńskie firmy. Duńczycy zwiedzili też tereny inwestycyjne i zaznajomili się z zaawansowaniem prac przy odbudowie drogi szybkiego ruchu Elbląg - Kaliningrad. Ta trasa, jak podaje rzecznik, stwarza realne szanse do inwestowania w jej otoczeniu.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Żeby tylko coś z tego było. Jakiś duński zakład w Elblągu bardzo przydałby się.
 • Już widzę te inwestycje...np. nowy duży sklep, hurtownia lub rozlewnia piwa.. czyli wszystko co pomoże Duńczykom sprzedać nadwyżki ich rodzimej produkcji!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Frustrat(2002-05-24)
 • A jakich to instrumentach finansowych jest mowa?...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POirytowany(2002-05-25)
 • Duńczycy powinni wziąć sobie na doradce Pana Janusza Nowaka,może nauczą się od Niego ,jak wyprowadzać pieniążki z firmiy i oszukiwać wszystkich dookoła
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeszcze pracodawca(2002-05-25)
 • O ręcznych Panie Podirytowany o ręcznych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-05-25)
 • Panie Słonina , nie czas odejść ?? nic nie zrobiliście dla tego miasta a znów przed wyborami staracie się złapać publikę ?? najgorsze to to że na wasze miejsce mogą przyjść prawicowe "duszyczki" i dalej pić z miejskiego koryta !! Mam pytanie ? ile osób pracuje w UM ? nie ma tam dobrego doradcy który wstrzymałby wszystkie zbędne dziś inwestycje i przygotowałby jakieś podwaliny nowej firmy produkcynej ? czy to tak trudno zrobić ? ja np. powiem Panu że Niemcy kupią od nas wyroby rękodzieła ubrania , żywność itp. nie można w to inwestować ?? przecież miasto może tworzyć własne firmy więc w czym problem ? chyba się domyslam - KOMU SIę CHCE - czy się stoi czy się leży od urzędu pensja się należy !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ferdynand Kiepski(2002-05-27)
 • Popieramy Cię Ferdynandzie Kiepski! Chcemy rozwoju exportu: Niemcy kupią: polskie wędliny, Norwedzy: ziemniaki, owoce, , zywność. ( kg ziemniaków w Norwegii kosztuje na Polskie około: 50 zł. I co wy na to! Czy faktycznie musimy importować? Weźcie się kur... do roboty!!!!!!
 • Drogi Kiepski i inni Nie wystarczy założyć firmy, ale trzeba ją jeszcze utrzymać i to bez dotacji.Zakładanie firm przez UM czy też Rząd na ogół kończy się wyprowadzaniem z nich pieniędzy do własnej kieszeni, a dla nas podwyżką podatków. Niech firmy zakładają prywatni inwestorzy, którzy ryzykują swoją kasą, a nie moją. Kolor ich skóry i pochodzenie nie mają znaczenia. Chcielibyśmy żyć dostatnio jak Amerykanie to postępujmy jak oni - nacjonalizm odłóżmy na półkę przynajmniej do czasu, gdy będzie potrzebny do obrony niepodległości.Niech przyjeżdżają z całego świata-będzie nie tylko dostatniej, ale i ciekawiej.
 • Uwazam,ze to bardzo dobry pomysl, aby Dunczycy zainwestowali w nasze miasto. Powinnismy brac przyklad z dunskiej gospodarki i ich systemu, moze w koncu dojdziemy do takiego poziomu, na jakim znajduje sie Dania? nie zapominajmy, ze jest to bardzo bogate panstwo, zapewniajace wszystkim swoim obywatelom wysokie swiadczenia socjalne, w koncu jest to panstwo dobrobytu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dnpige(2002-05-30)
Reklama