UWAGA!

Działki przy Chrobrego ponownie pod młotek

 Elbląg, Działki przy Chrobrego ponownie pod młotek
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Po trzech tygodniach od nieudanego przetargu władze miasta ponownie wystawiają na sprzedaż kompleks działek przy ul. Chrobrego. Cena pozostaje bez zmian - 1,8 mln złotych. To oferta dla deweloperów, choć w ostatnim przetargu żaden z nich nie wystartował. 

Kompleks 17 działek o powierzchni od ok. 800 do 900 m kw. każda, przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną, został wyceniony na 1,8 mln złotych (plus VAT). Miał pójść pod młotek na przetargu, który odbył się 22 marca. To była już kolejna próba sprzedaży nieruchomośc i kolejna nieudana, bo nie zgłosił się żaden oferent. 

Dlaczego nie było chętnych? Być może deweloperów, bo to pod nich skrojona jest ta oferta, zniechęcają dodatkowe koszty, które należy ponieść przed rozpoczęciem budowy osiedla domków.

 - Warunkiem niezbędnym rozpoczęcia przez nabywcę realizacji inwestycji jest doprowadzenie własnym staraniem i na własny koszt, w porozumieniu i we współpracy z EPWiK, sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków na tym terenie (w oparciu o koncepcje pozostające w posiadaniu EPWiK) - czytamy między innymi w ogłoszeniu o przetargu. Szacunkowy koszt tego zadania to 1,1 mln zł. 

O tym, czy znajdą się chętni na działki przy ul. Chrobrego przekonamy się 14 czerwca, kiedy to w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się licytacja. Władze miasta wydłużyły o rok termin realizacji inwestycji przez zwycięzcę przetargu. Nabywca nieruchomości będzie zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy każdej z działek do końca 2025 roku i zakończenia jej do  31 grudnia 2027 roku.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama