UWAGA!

ETBS też chce budować mieszkania

 Elbląg, ETBS też chce budować mieszkania
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje budowę trzech budynków na działce między ul. Obrońców Pokoju i Wiejską. - Trwają prace nad dokumentacją projektowo-kosztorysową – mówi Agnieszka Nowińska, prezes ETBS.

ETBS to miejska spółka, która zajmuje się budową i zarządzaniem mieszkaniami czynszowymi. Ostatnia zrealizowana przez nią inwestycja to adaptacja w 2017 roku na mieszkania budynku po Zespole Szkól Turystyczno-Hotelarskich przy ul. Saperów. Podobny plany władze miasta i ETBS miały wobec budynku po III LO, również w miasteczku szkolnym,ale okazało się, że nieruchomość nie spełnia wymogów technicznych pod lokale mieszkalne.

W listopadzie 2019 roku Rada Miejska przekazała aportem ETBS trzy działki o łącznej powierzchni jednego hektara, znajdujące się na terenie między ul. Wiejską a Obrońców Pokoju. W sąsiedztwie znajduje się m.in. budynek, zaadaptowany kilka lat temu na mieszkania komunalne, wcześniej była tu szkolna bursa.

  Elbląg, ETBS też chce budować mieszkania
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

To właśnie na tym terenie mają powstać trzy nowe budynki ETBS. - Według wstępnej koncepcji teren ulic Obrońców Pokoju i Wiejskiej byłby zagospodarowany 3 budynkami mieszkalnymi 4-kondygnacyjnymi (w każdym około 32 mieszkania) – informowała nas jeszcze w 2019 roku Agnieszka Nowińska, prezes Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa. A teraz dodała: - Trwają prace nad dokumentacją projektowo-kosztową, Jak będzie gotowa, z pewno razem w władzami miasta przekażemy szczegóły na ten temat. Proszę jeszcze o trochę cierpliwości – powiedziała nam Agnieszka Nowińska.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • tam nie miałobyć mieszkań z programu mieszkanie plus? ktoś to przyblokował i teraz robią inne
 • Pani Agnieszka Nowińska, prezes ETBS, urodzony fachowiec od wszystkiego. A tylu jest, bardzo zdolnych, doświadczonych inżynierów budownictwa. Wstyd, że takie kolesiostwo cały czas dominuje w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  12
  Adam J.(2021-03-30)
 • KOMUNIZM wraca! Ty bierzesz 300-500tys kredytu z żoną na mieszkanie, 2500/3000 zł kredytu + czynsz za mieszkanie. A szlachta? Cyk TBSik, cyk dodatki mieszkaniowe, cyk zasilaczek. Ty o 7 rano wstajesz do roboty, a oni śpią i się śmieją, bo Ty najciężej pracujesz, a najmniej masz. Polecam wszystkim nie iść do roboty; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  57
  23
  Życie Panam bez pracy(2021-03-30)
 • Socjal-party i jedziemy z imprezą! Z naszych podatków wybudują, z naszych podatków wyremontują, z naszych podatków będą utrzymywać. A Ty, co to czytasz. .. już do roboty!!! Trzeba na podatki zapracować!!!
 • 5 lat na emigracji i odkładanie na wkład własny na zakup mieszkania, dobranie kredytu 200tys zł i 2 tys rata kredytu na 15 lat. Do roboty latam 5 razy w tygodniu po 8h dziennie, żeby utrzymać mieszkanie i mieć na kredyty/rachunki. A obok dosłownie powstaną bloki, gdzie mieszkania dostaną za free + czynsz to jakieś grosze. Ludzie trzymajcie mnie!!!! Co się dzieje z tym krajem?!
 • Czy Wy w ogóle wiecie na czym polega ETBS? To nie są mieszkania socjalne, które dostajesz z miasta! Nie ma w tym przypadku nic za darmo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39
  8
  Ploterek(2021-03-30)
 • Mogli by u nas kopalnie otworzyć. Byle czego. Ważne by rząd dopłacał
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  Gienio(2021-03-30)
 • „Stara Wiejska”będzie teraz „Nową Wiejską” Brawo, coś się dzieje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  3
  pitaa(2021-03-30)
 • dorabiajac januszy napewno bedzie mnie stac na mieszkanie, chyba wezme kredyt idac rada Komorowskiego
 • @M311 - Po pierwsze - musisz mieć pracę żeby starać się o to mieszkanie, to nie są mieszkania socjalne! Po drugie wpłacasz wkład własny ok 30tyś za to mieszkanie i dostajesz je w stanie deweloperskim. Po 3 - czynsz jest wysoki, dużo wyższy niż normalnie. Najpierw się dowiedz a potem wypowiedz. .. Hashtagi: #Kogosponioslo
 • @Życie Panam bez pracy - Po pierwsze - musisz mieć pracę żeby starać się o to mieszkanie, to nie są mieszkania socjalne! Po drugie wpłacasz wkład własny ok 30tyś za to mieszkanie i dostajesz je w stanie deweloperskim. Po 3 - czynsz jest wysoki, dużo wyższy niż normalnie. Najpierw się dowiedz a potem wypowiedz. .. Hashtagi: #Kogosponioslo
 • @M311 - Jakie za free? Za te mieszkania trzeba zapłacić partycypacje i czynsz tez nie będzie tam jak w zwyklej spółdzielni a o wiele wyższy. Dodatkowo to mieszkanie nigdy nie przejdzie na własność zamieszkałego a Ty spłacasz kredyt za swoje wiec w czym problem? Tam nie będzie mieszkała patola bo jej nie będzie na to stać. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19
  1
  wiecznie źle....(2021-03-30)
Reklama