UWAGA!

Fundusz poręczy

W Elblągu powstanie Fundusz Poręczeń Kredytowych - tak zdecydowali radni podczas dzisiejszej sesji.

Ma być to spółka, która ułatwi założenie działalności gospodarczej i będzie poręczać pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw. Fundusz ma służyć rozwojowi gospodarczemu miasta.
     - Fundusz tworzony jest po to, by przedsiębiorca ubiegający się o kredyt, a nie mający przed bankiem wystarczającego zabezpieczenia majątkowego, mógł dzięki Funduszowi taki kredyt otrzymać - powiedział Witold Wróblewski, naczelnik wydziału strategii i rozwoju Urzędu Miejskiego. - W spółce będzie kapitał miejski, ale spodziewamy się współpracy z innymi instytucjami. Prowadzimy rozmowy z bankami i Elbląską Izbą Przemysłowo-Handlową.
     Jak przewiduje Wróblewski, Fundusz powstanie najprawdopodobniej po wakacjach.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A kto pokryje straty kredytowe jak przedsiewziecie pozyczkobiorcy nie wyjdzie. Jakie kryteria musi taki pozyczkobiorca spelnic.
 • Mamy ciekawy projekt ale informacja zawiera niewiele konkretów: "ma być to spółka, która ułatwi założenie działalności gospodarczej" - czy docelowo spółka przejmie część kompetencji dzisiejszego Wydziału Ewidencji Gospodarczej i będziemy mieli pierwszą czytelną reformę zatrudnienia w UM (?) czy spółka będzie miała pełnomocnictwo UM do tego rodzaju działalności czy też chce wejść w rolę pośrednika pomiędzy zakładającym działalność a urzędem dokonującym rejestracji i brać za to opłaty (?) a może inny model czyli skupienie w jednym miejscu UM, ZUS i skarbówki czyli stworzenie help desku dla osoby fizycznej pragnącej założyć działalność gospodarczą - ktoś za mnie biega od urzędu do urzędu na podstawie pisemnego upoważnienia i na koniec dzwoni po odbiór "gotowych" kwitów do rozpoczęcia działalności: zgoda w tym przypadku można płacić Spójrzmy dalej: "będzie poręczać pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw. Fundusz ma służyć rozwojowi gospodarczemu miasta" - czy poręczenia dotyczyć będą działalności interpretowanej jako taka właśnie służąca rozwojowi miasta czy też każdej bez wyjątku(?) I na koniec kapitał założycielski Funduszu "prowadzimy rozmowy z bankami i Elbląską Izbą Przemysłowo-Handlową" - nie chce mi się wierzyć, że elbląskie oddziały bankowe zaangazują się kapitałowo w Fundusz a zatem zasadne jest pytanie czego dotyczą ww rozmowy? Nie szukam dziury. Pomysł jest dobry i może wspomóc MSP (małe i średnie przedsiębiorstwa) - proszę o wywiad z panem Wróblewskim i przedstawienie sprawy w szerszym kontekście z pełnym wyjasnieniem. Uwaga ad hoc - władze nawet dobrego pomysłu nie potrafią dobrze sprzedać opinii publicznej...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ryszard Ochódzki(2002-04-11)
 • A może to jest sposób na zdobycie kasy przez radnych, którzy tak "harują" obecnie. Niedługo "fucha" się skończy i co wtedy robić? Powstanie fundusz gwarancyjny i to on pokryje niespłacone kredyty. Jak to będą jeszcze banki, jak napisano, to już jest wesoło. Kto taki kredyt otrzyma? Bezrobotny? Ja też chętnie wezmę kredyt w jednym banku, inny za mnie poręczy, a później spłaci. Bardzo chciałbym nie mieć racji i chętnie okażę się w tym przypadku czarnowidzem. Generalnie jestem optymistą, ale dzisiejsza lektura nt. Rady Miejskiej i to zdjęcie z objadającą się radną oraz informacje o nietrafionych inwestycjach itd, itd...
 • kolejne gruszki na wierzbie komuchów-wszak wybory samorządowe tuż,tuż
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  realista(2002-04-13)
Reklama