UWAGA!

GE Power zgłosił zwolnienia grupowe

 Elbląg, GE Power zgłosił zwolnienia grupowe
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu wpłynęło zawiadomienie „o zamiarze dokonania restrukturyzacji w GE Power sp z o.o." - Dotyczyć ona może 132 osób - informuje Katarzyna Piasecka z PUP.

Zgłoszenie od GE Power o zamiarze restrukturyzacji wpłynęło do urzędu pracy pod koniec lipca. - Jest to zawiadomienie ogólne, dotyczące całości firmy. Obecnie nie mamy szczegółowej informacji, czy restrukturyzacja obejmie również pracowników z Elbląga – informowała nas 7 września Katarzyna Piasecka, kierownik Działu Pośrednictwa i Poradnictwa Zawodowego PUP Elbląg.

Okazuje się, że restrukturyzacja ma dotyczyć 132 pracowników spółki GE Steam Power w Elblągu. Ma zostać przeprowadzona w okresie od 1 września do 31 grudnia. - W tej chwili GE Power prowadzi rozmowy z radą zakładową i związkami zawodowymi. Szukane jest rozwiązanie tej sytuacji – poinformował nas wyznaczony do kontaktów z prasą pracownik firmy współpracującej GE Power.

Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, restrukturyzacja nie musi oznaczać zwolnień pracowników. - Poszukiwane są inne rozwiązania - powiedziała nam anonimowo jedna z osób zatrudnionych w spółce.

O zwolnieniach grupowych w GE Power pisaliśmy także w ubiegłym roku. Wówczas w całym kraju spółka planowała zwolnić prawie 200 osób, głównie pracowników administracji. W Elblągu zwolnienia miały objąć nie tylko pracowników administracji, ale i produkcji. Więcej w tym artykule.

 

Oświadczenie GE Steam Power, które przesłała na spółka 22 września.

Planowana reorganizacja, którą firma GE zgłosiła do Urzędu Pracy w Elblągu, jest konsekwencją zmiany globalnej strategii spółki GE Steam Power. GE Steam Power aktywnie poszukuje rozwiązań mających na celu złagodzenie potencjalnego wpływu proponowanej reorganizacji, aby zapewnić ciągłość zatrudnienia i perspektywy rozwoju kariery dla potencjalnie dotkniętych zmianą pracowników, tak aby mieli oni możliwość kontynuowania zatrudnienia w innych firmach działających na arenie międzynarodowej, na warunkach podobnych do istniejących w GE. Zaproponowane działania mają na celu jak największe zmniejszenie liczby stanowisk pracy, na które potencjalnie mogłyby wpłynąć proponowane zwolnienia.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Elbląg upada na naszych oczach. Dobrze źe chociaż ten przekop zrobili. Brawo PIS
 • na szczęście jest EPT ns Modrzewinie i wiele nowoczesnych firm na pewno zatrudni zwolionych, strach pomyśleć co by to było gdyby Modrzewiny pań. prezydent nie pobudował
 • No nic. Idzie kryzys i demolka państwa.
 • Tak to wygląda jak są wrogie przejęcia i kapitał który "nie ma granic" :)))))
 • co tam zwolnienia, zbierajmy POdpisy przewciwko przejcia parkingu dla tirow przez PIS. Szable w dłoń i na koń!
 • Elblong wrobelka i motorówy, naszczescie znajdą zatrudnienie w porcie np. parkingowy
 • Zaraz wszystko padnie bo nikt nie będzie w stanie płacić takich rachunków za prąd, gaz, ogrzewanie. Powiedzą wam w telewizji, że to wina Putinam ale Putin nie zamknął Polskich kopalni, nie wprowadza bzdurnych przepisów o zmniejszaniu emisji CO2.W Rosji i poza Unia węgiel, gaz i ropa w tej samej cenie. Tylko w głupiej Unii jełropejskiej zajechali nas pierw covidem a teraz energią. Przemysł przeniesie się do Azji a my w Polsce, będzie co najwyżej banany prostować. Przed nam czasy porównywalne z tymi z lat 40 ubiegłego wieku, jednak wtedy ludzie nie byli tak uzależnieni od prądu, od cieplej wody w kranie czy od biedronki. Będzie armagedon niedługo.
 • Portel, a może następny artykulik jak to wspaniale przebiegła prywatyzacja Zamechu???
 • Może firma zmieni po prostu zagranicznego właściciela ?????
 • Nikomu nie życzę zwolnienia, ale też wiadomo że w GE jest przeludnienie. Oczywiście chodzi o pracowników biurowych. To pokłosie wcześniejszych lat (ABB, Alstom), gdy w wydziałach rozdmuchano zatrudnienie. Wiadomo na produkcji potrzeba fachowca, a przy biurku każdy może posiedzieć, i tak fabryka stała się "firmą rodzinną". Teraz są konsekwencje tamtych decyzji. Z drugiej strony nie ma co narzekać, przesiedziało się 30 lat na ciepłej posadzie, teraz sowita odprawa, a może już godziwa emerytura... Ludzie wyrzuceni do Elzamu, mogli tylko pomarzyć o takich warunkach.
 • Sankcje nałożone na Europę przez Amerykę działają.
 • jak zwykle "mądre wpisy fachowców z portelu" mędrców neostrady, pełowców i pisowców i różnych utesknionych za socjalizmem.... sprawa jest po prostu tępa : GE najbogatsza firma świata, nie potrzebuje tylu pracowników bo jest w tym zakładzie produkcja szczątkowa nie znacząca jakoś dla tej firmy która kupiła tą mase upadłościową tylko dlatego że jest to jakiś tam majątek a polacy nie chcą sami brać się do biznesu no to biznesem kręca inni, gdyby im zależało to budowali by tam nowoczesne specjalistyczne statki różnej maści i pracowało by tam 3000 ludzi, mają technologie, maszyny, laboratoria, produkują nawet odkurzacze i lodówki :d i sprzęt dla NASA i dla Us Army jak trzeba :D ale w EG widocznie nie trzeba
Reklama