UWAGA!

Krok w kierunku modernizacji stadionu

 Elbląg, Krok w kierunku modernizacji stadionu
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Inwestycja pn. „Przebudowa stadionu przy ul. Agrykola w Elblągu“ prawdopodobnie zostanie wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Na ten cel ma być przeznaczone 9,8 mln zł ze środków miasta oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni będą głosować nad nowelizacją Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2023 - 34. Jednym z ważniejszych punktów jest wprowadzenie do niej inwestycji pn. „Przebudowa stadionu przy ul. Agrykola w Elblągu“. Na ten cel urzędnicy zamierzają przeznaczyć 9,8 mln zł w okresie 2 lat. W 2024 r. - 3,7 mln zł., w 2025 r. - 6,1 mln zł.

Inwestycja będzie finansowana z własnych środków miasta oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ratusz aplikuje o środki ministerialne w wysokości 6,9 mln zł z „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu“. Termin składania wniosków mija 30 czerwca. Ministerstwo przewiduje 3 miesiące na ocenę wniosków.

Przypomnijmy, że został opracowany już program funkcjonalno - użytkowy dla wykonania podgrzewanej murawy. Szczegółowe rozwiązania przedstawiliśmy w tym tekście. Prezydent zdradził też w jaki sposób będzie zmodernizowana trybuna „Prosta“. Pisaliśmy o tym tutaj.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie dość, że w 2016 Wróblewski podpisał deklarację o inwestowaniu 2 mln rocznie na stadion przy A8 to teraz ze względu na dużo wyższe koszty niż te 7 lat temu można tylko pudrować ten zlepek trybun i klepiska zwany stadionem. To samo było za prezydenta Wilka... kasa była już na koncie w UM i można było za te 40 mln zrobić wg tamtego projektu fajny, kameralny stadion na te 4,5 tys miejsc (wystarczyło by w zupełności - bo lepiej mieć pełen stadion, niż miałby świecić pustkami)... Za tamten projekt też wyrzucono w błoto ponad 120 tys zł... wiadomo, że ludzie nie pamiętają, ale wielu kibiców pamięta i zarówno z jednej jak i z drugiej strony były tylko mżonki. Najbardziej mi szkoda jednak tej kasy co już była na koncie urzędu, wówczas Wilk mógł się zapisać jako budowniczy stadionu, naprawdę ładnego, funkcjonalnego obiektu... ale nie, zachciało się basenu, który i tak by powstał, bo łatwiej byłoby znaleźć pieniądze na basen niż stadion... duża wtopa PiSu.... jak i PO, bo za Nowaczyka to już w ogóle miał być kilkunastotysięcznik na Okólniku. No cóż, bardzo szkoda, bo będą od teraz tylko łatać te gruzy i nie powstanie kompleksowa przebudowa wg tego starego projektu na który kupe pieniędzy wydano i nikt za to nie beknie niestety.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38
  4
  realistaZulawiak(2023-06-13)
 • Ale po co modernizować, poziom piłkarski jaki jest widzicie. Niech ten ksiądz na tace zbierze i buduje Camp Nou
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  22
  Tralala(2023-06-13)
 • Nie uwierzę, jak nie zobaczę koparek.. NOWY STADION DLA ELBLĄGA!!!
 • Wszystko patykiem na wodzie pisane jak obietnice Śliwki. Następcy w urzędzie będą to już mieli na głowie nie obecna Rada Miasta.
 • zarząd wpierw zmieńcie, bo odstraszają i są pośmiewiskiem w Polsce, a potem oddajcie w profesjonalne władanie kompetentnym osobom, a nie amatorowi z plebani
 • zburzyc ten relikt z prl postawic nowy jak na przykład łodzi radomiu płocku wronkach ifp...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  7
  morda(2023-06-13)
 • Przypomnijcie, że powstała dokumentacja nowego stadionu przy ul. Wschodniej, ni kasy, ni stadionu nie widać a i plany zaginęły??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  2
  okoniowaty(2023-06-13)
 • Co oni zrobią za 10 mln??? Jak remont kasy 2 na 2 metry od ul. Agrikola pochłonął ponad 600 tys zł!!! Wicia ty nie tykaj stadionu, pan Śliwka zrobi to lepiej!!!
 • Radni i Wróbel =Kit wyborczy!!!!
 • Zarząd = puste obietnice awansu... oczywiście nikt ich nie rozliczy, zaraz ludzie zapomną i kupią karnety na kolejny sezon. Wilk = wydane pieniądze na projekt przebudowy stadionu, oddanie kasy i zero inwestycji. Nowaczyk = stadion widmo, przepalona GRUBA kasa na projekt. Wróblewski = remont budynku, jupitery (wszystkie cztery), pusta obietnica kolejnych remontów, nie realizowanie projektu zostawionego w szufladzie po Wilku. Teraz chce dalej pudrować trupa. Słonina = zero zainteresowania sportem, a stadionem w ogóle. Cóż, jak widać na powyższym nie mieliśmy i nie zanosi się, aby powstał stadion z prawdziwego zdarzenia, nawet na realia Elbląga, taki max na 5k. , który w zupełności by wystarczył.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  2
  PreczZpolitykaNaA8(2023-06-13)
 • Od zakończenia sezonu ani be ani me ze strony klubu, zarządu. Konferencji prasowej. Briefingu kogo spuszczamy ze składu, co z bezobjawowym trenerem. Tam każdy swój sznurek pociąga a nikt nie rozlicza klubu, nie sprawdza bilansu rocznego. Samograj za pieniądze podatników, sponsorów i PZPN.
 • Jaka modernizacja ? Tego reliktu sprzed 60 lat ? Żarty sobie stroją. Kiedy w tym mieście skończy się dziadowanie.
Reklama