UWAGA!

Kto chce inwestować w Elblągu?

 Elbląg, Kto chce inwestować w Elblągu?
fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl

W czwartek (18.02) na posiedzeniu Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta poruszano między innymi temat zainteresowania inwestorów z różnych branż gospodarki Elblągiem. Jeden z nich jest zainteresowany terenem w Nowym Polu, gdzie dawniej miało powstać centrum handlowe Siódemka. 

Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu podkreślił, że jest spore zainteresowanie inwestorów działkami, m.in. na Modrzewinie. O szczegóły w tej kwestii dopytywał radny Cezary Balbuza. 

- Są chętni do zainwestowania w działki na Modrzewinie z branży usługowej oraz produkcyjnej. Proces inwestycyjny i podejmowanie decyzji przez inwestora trwa jednak dłużej niż miesiąc, czy dwa, ale około roku. Obecnie prowadzimy rozmowy z czterema inwestorami, którzy chcą kupić działki, zastanawiają się tylko, jakiej wielkości - mówił Adam Jocz.

Podkreślił, że są również osoby chętne do inwestowania w Elblągu w związku z budową przekopu przez Mierzeję Wiślaną, na terenach miejskich i prywatnych. Innym obszarem, którym interesują się inwestorzy z branży logistycznej i produkcyjnej są tereny przy ulicy Żuławskiej.

- Mamy również zapytania od inwestorów o tereny (prywatne) w Nowy Polu, przy lotnisku. Miało tu powstać kiedyś centrum handlowe, do tej inwestycji nie doszło. Teraz ma to być inwestycja o charakterze parkowo-handlowym. Jest tam problem z dostępem do obwodnicy, to prawda, ale można go rozwiązać – mówił Adam Jocz.

Dyrektor Jocz podkreślił również, że są chętni na inwestycje mieszkaniowe i deweloperskie w Elblągu.- Tu dużym powodzeniem powodzeniem cieszą się ulice Sadowa, Łęczycka, Dąbrowskiego. Po wybudowaniu wiaduktu na Zatorze, również ono stało się atrakcyjne – mówił Adam Jocz.

Brak jest natomiast zainteresowania Elblągiem inwestorów z branży informatycznej. Adam Jocz przypomniał również o inwestycji Porta Mare: jest ona na etapie uzgodnień z konserwatorem zabytków.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • .. .zastanawiają się jakiej wielkości. .. chyba koperty. ..
 • Jeśli urzędas zajmuje się inwestycjami w Elblągu to miasto jest już trafione-zatopione. Będzie tylko gorzej. Ten facet na niczym się nie zna.
 • Kupujcie!!! Kupujcie!!! Mamy tak wysokie koszty utrzymania ratusza, że wyprzedajemy co się da żeby było na nasze pensje!!!
 • Skończy się co najwyżej na kilku nowych bloczkach z deficytem miejsc parkingowych, korkujących kolejne części miasta + przeniesieniu siedzib lokalnych firm do SSE na Modrzewinie, a miasto straci kolejne podatki od firm i będzie wyciągać kasę podwyżkami od biednych mieszkańców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  7
  Upadły Harley(2021-02-18)
 • Uwaga odpowiadam na pytanie - nikt, bo i co oferuje to miasto biznesowi?
 • Wróblewski musi odejść
 • Zaraz wpadnie tu wiadomy towarzysz, który będzie szkalował wolny rynek i propagował kołchozy i państwowe molochy
 • Wolny rynek, to jest na zachodzie - w Polsce cwaniacka dzicz.
 • Budowac szybką kolej, s22 do A1 i port w Elblagu! Wtedy coś się ruszy w tym zaścianku!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  1
  Tadesuu(2021-02-18)
 • w emerytow i rencistow warto inwestowac
 • A co z planami budowy portu lotniczego na Modrzewinie, skomunikowanego z portem morskim w Elblągu, który w znaczny sposób odciąży nie tylko ruch pasażerski ale i towarowy lotniska Olsztyn-Szymany ?
 • Ciekawe sprawozdanie pana/pani - daw /, bo nie artykuł / z posiedzenia Komisji d/s w Urzędzie Miasta, które zobrazowało mizerne wyniki pracy Departamentu Pana Jocza. - Są chętni na inwestycje mieszkaniowe i deweloperskie w Elblągu. - Tu dużym powodzeniem cieszą się ulice Sadowa, Łęczycka, Dąbrowskiego. Sadowa i Leczycka są już zabudowane, więc nie rozumiem slow - dużym powodzeniem, a tylko Dąbrowskiego w planach, bo dzialki kupione i dobrze. Skoro jest tylu chętnych na mieszkaniówkę to czemu, to czemu Ratusz kurczowo blokuje tereny w Srodmieściu przed zabudową, jak rezygnacja z apartamentowca przy Tysiąclecia ? Czyżby Srodmieście czekało na inwestorów handlowych nie budowlanych typu : kupić tanio, sprzedać drożej jak Palacyk na Piechoty, Dworzec Zdrój, czy ciastkarnia z 20 letnim stażem na Placu konstytucji. ?
Reklama