UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Makieta Parku Technologicznego w Ogrodach

Elbląg, Makietę EPT można oglądać w CH Ogrody
Makietę EPT można oglądać w CH Ogrody (fot. AD)

Elbląski Park Technologiczny (EPT) to 67,7 ha terenów inwestycyjnych, Centrum Logistyczne, w którym funkcjonować będą centra badawczo-rozwojowe, a przede wszystkim nowe miejsca pracy dla elblążan. Od dzisiaj (1 marca) w Centrum Handlowym Ogrody można oglądać makietę Elbląskiego Parku Technologicznego.

Makieta przedstawia budynek Centrum Logistycznego, który budowany jest obecnie przy Alei Jana Pawła II. W budynku będą mieścić Centra Badawczo-Rozwojowe, które będą służyć m.in. przedsiębiorcom działającym na terenie Elbląskiego Parku Technologicznego. Drugą częścią makiety jest plan zagospodarowania przestrzennego przedstawiający rozmieszczenie działek inwestycyjnych, na których już teraz inwestują pierwsi przedsiębiorcy.
       W chwili obecnej trzech przedsiębiorców wywodzących się z branży okiennej, oświetleniowej i metalurgicznej, realizuje swoje inwestycje. Ponadto władze samorządowe prowadzą procedurę sprzedaży terenów dla inwestorów z branży budowlanej, meblowej, biotechnologicznej, konstrukcji szklanych. Pomimo obecnej sytuacji gospodarczej przedsiębiorcy interesują się działkami położonymi w EPT.
       Potencjalni inwestorzy, podczas rozmów z władzami samorządowymi, podkreślają, że działki zlokalizowane na Modrzewinie charakteryzują się dużym potencjałem inwestycyjnym. Dostępne nieruchomości można dopasować do indywidualnych preferencji inwestora, obszar inwestycyjny określa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, ponadto nie występują tam kolizje ziemne. Wymienione elementy znacznie skracają proces inwestycyjny na co uwagę zwracają przedsiębiorcy.
       Atutem EPT jest fakt, że znaczna część terenów inwestycyjnych została włączona do Warmińsko Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Instytucja oferuje inwestorom system ulg podatkowych, które umożliwiają w krótkim czasie rozwój inwestycji. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa są to ulgi w wysokości 50, 60, a nawet 70 proc.
       Tereny inwestycyjne są dostępne także dla przedsiębiorców elbląskich, którzy myślą rozwoju swojej firmy, a działki zlokalizowane w EPT w bezpośredniej bliskości Centrum Logistycznego dają takie możliwości.
      

 


       Projekt pn. „Elbląski Park Technologiczny na Modrzewinie Południe" realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.
       Planowany termin zakończenia inwestycji: rok 2010.
       Całkowita wartość inwestycji: 67 129 331 zł.
       Dofinansowanie ze środków unijnych: 55 588 012 zł.
      

Piotr Rzepczyński, podinspektor ds. promocji projektów i przedsiębiorczości UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Byłem, widziałem, prezentuje się przepięknie. Gratulacje dla miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  synoptyk(2010-03-01)
 • Nie mam juz siły na to miasto. Wejdźcie chociażby an Wikipedię i sprawdźcie czym jest Centrum Logistyczne, w jakich miejscach powinno się znajdować, a przede wszystkim jaką role pełni w Polsce i na całym świecie. Przy okazji polecam sprawdzić czym jest transport intermodalny, gdyz jest tematem mocno wiążącym się z nowoczesną logistyką. Zmieńcie nazwę, a wszystko będzie ok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  DCT(2010-03-01)
 • No nie ale jaja "Piotr Rzepczyński, podinspektor ds. promocji projektów i przedsiębiorczości UM Elbląg "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-01)
 • Może szanowna Redakcja dowie się w UM dlaczego w porównaniu do tej makiety budowana jest tylko 1/3 budynku Centrum Logistycznego? Kiedy wybudują pozostałe 2/3 tego budynku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ciekawski(2010-03-01)
 • proponuje--zeby przeprowadzic tam caly um --z prezydentem na czele !!!!!---skoro to taka trafiona inwestycja i ciagle sie nia chwali wladza no to prosze --jako pierwsza powinna dac przyklad i pokazac jak tam dobrze na dalekiej modrzewinie---- wszak kazda sroka swoj ogon chwali!!! powodzenia!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  SUM(2010-03-01)
 • A kto zostanie DYREKTOREM Centrum Logistycznego ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  joto(2010-03-01)
 • Dyrektorem zapewne zostanie czołowy manager znający się na rzeczy. Jak jeden z moich byłych szefów "czołowy manager", który kazał mi ". .. aby w pierwszej kolejności wyładować w Hamburgu nasz kontener, bo produkcja pilnie potrzebuje. .. .". ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  takbyło(2010-03-01)
 • a gdzie foto ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  trukih(2010-03-01)
 • www.ept.elblag.eu link do storny parku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zobaczymy(2010-03-01)
 • parki technologiczne to wielka sciema !!! normalnemu szaremu obywatelowi nie pomoga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pozdrawiam(2010-03-01)
 • ulg w naszym biednym mieście potrzebują wszyscy przedsiębiorcy - wszędzie cienko!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-01)
 • Wielkie inwestycje w Elblągu kończą się wielką klapą. Słynny już w całej UE Terminal morski Port Elbląg, Dolina Krzemowa Elbląski Inkubator Nowoczesnych Technologii Informatycznych, i najnowszy hiit Centrum Logistyczne w Parku Rozrywki Modrzewina, za jedyne 67 milionów. .. .. UPS. Czas bezsensownego marnowania środków publicznych dobiega końca, tak jak i owe środki się kończą. Czy Radni miasta są świadomi tego co tu się dzieje, czy tylko udają, że coś kontrolują i robią tylko ściemę. Centrum logistyczne to jest w Mszczonowie, Sochaczewie, Rawie Mazowieckiej, bo to jest centrum logistyczne i stoi tam mnóstwo TIR-ów, a co wspólnego ma logistyka z oknami, żyrandolami i produkcją mebli a może jeszcze jakiś zakład produkcji galanterii skórzanej tam się zakotwiczy w nowoczesnej tehnologi dermy. Tyle pieniędzy wyrzucono w błoto, jak widać bez żadnych konsekwencji. Biedne to Nasze miasto Elbląg, nie ma szczęścia do ludzi i historii. Albo spalą, albo zburzą, albo zainwestują i tak czas płynie i płynie Kumiela. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-01)
Reklama