UWAGA!

Malborska poczeka, na Lotniczą chętni są

 Elbląg, Ten teren jeszcze poczeka na nowego właściciela
Ten teren jeszcze poczeka na nowego właściciela (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Po raz drugi nie udało się znaleźć kupca na 1,5-hektarowy kompleks działek przy ul. Malborskiej i Mielczarskiego. Chętny był, ale nie stawił się na licytacji. Ratusz sprzedał za to kolejną działkę w byłych koszarach wojskowych przy ul. Lotniczej.

Kompleks działek przy ul. Malborskiej jest wyceniony na 3 mln złotych (plus VAT). Pierwszy przetarg miał odbyć się w maju, ale wówczas nie było chętnych do udziału w licytacji. Teraz – jak wynika z naszych informacji – chętny był, ale nie stawił się na licytację.

Przypomnijmy, że uzbrojone działki nie są objęte planem zagospodarowania przestrzennego, co oznacza że pozwolenie na budowę będzie wydane na podstawie tzw. warunków zabudowy, uwzględniające najbliższe sąsiedztwo. Może więc powstać tutaj zarówno zabudowa mieszkaniowa jak i handlowo-usługowa. Budowa w tym miejscu ma się rozpocząć do końca 2024 roku i zakończyć zakończyć najpóźniej do 31 grudnia 2028 roku. Teren przy ul. Malborskiej był pierwotnie szykowany do programu "Mieszkanie Plus", ale ostatecznie Bank Gospodarstwa Krajowego, który finansuje ten program, wybrał inną działkę - przy ul. Obrońców Pokoju.
       Nabywcę znalazła za to inna działka. Za czwartym razem udało się rozstrzygnąć przetarg na sprzedaż zabudowanej nieruchomości w byłych koszarach wojskowych przy ul. Lotniczej. Działkę o powierzchni prawie hektara za 605 tys. złotych netto (plus VAT) wylicytowała firma Ola – Tech. W przetargu wystartowało czterech uczestników przy cenie wywoławczej 527 tys. zł netto.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Za obecnej wladzy nic sie nie udaje. Moze czas byscie odeszli samo zanim was odwołają. A co z remontem Światowida Nic się nie robi.
  • Mili panstwo z U M ratusza opowiedzcie dlaczego po Mieście 130 tys Elbląg jeżdżą traktory i maszyny rolnicze nawet kombajny. Juz NAWET male miasteczka maja znaki z zakazem wjazdu i jazdy maszyn rolniczych, w tym traktorów.
  • Jak dlugo kosiarki będą jeździły po chodnikach w Elblągu. Pojazdy na ulice w tum rowery. CHODNIK DLA PIESZYCH. A policja i straż miejska nie ma w Elblągu.
  • A ja dodam kosza trawniki a to co skoszone leży na trawnikach i gnije. A na dodatek nie zdmuchuja z chodnikow trawy skoszonej. Smród wieczorami zgnilizny. ZZM w Elblągu tego nie widzi jak kontrolują ludzi i ich pracę.
  • ostatnio kosili trawnik miedzy kosciuszki a sienkiewicza, stoi samochod z paką na chodniku miedzy blokami, facet wysiada i nie widzi ze zastawil przejscie ciezko mu stanac wzduz chodnika, (de***le)
  • Człowieku ciesz się, że ZZM trawę Ci skosiła, za najniższa krajową pracują, a ty chcesz aby jeszcze zgrabili i wywieźli trawę? Zatrudnij się tam i pokaż jak to się robi
  • zdjecie wyraza atmosfere miasta
  • Tylko się cieszyć, że ktoś kupił Lotniczą. A przy okazji na jakim etapie jest zapowiadana od kilku lat budowa na Lotnisku nowej komendy policji. osobiście jestem przeciw tak bezsensownej lokalizacji jedynego wg. planow budynku policji w tak rozleglym mieście. dla mnie ten pomysl to kolejna zemsta olsztyna na ELBLAGU.
  • Światowid to instytucja samorządu wojewódzkiego, to do nich z pretensjami, miasto nic do tego nie ma.
Reklama