UWAGA!

Mieszkania na Tysiąclecia nie powstaną?

 Elbląg, (wizualizacja Atelier Hoffmann)
(wizualizacja Atelier Hoffmann)

Władze miasta nie chcą się zgodzić, by przy al. Tysiąclecia powstał 9-kondygnacyjny budynek mieszkalny. Deweloper kupił ten teren od innej firmy, która miała budować tutaj hotel, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego.

Inwestycję przy al. Tysiąclecia chce zrealizować firma TJM Development, znana m.in. z budowy jednego z najwyższych budynków w mieście przy ul. Nowowiejskiej. Działka w planie zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczona pod usługi (miasto sprzedało ją innemu inwestorowi jeszcze w 2007 roku pod hotel, ale z planów tamtej firmy nic nie wyszło), ale dzięki przepisom ustawy lex deweloper można na niej również zbudować budynek mieszkalny. Do tego, by tak się stało, potrzebna jest zgoda Rady Miejskiej. Projekt uchwały sprawie zgody na lokalizację takiej inwestycji został przygotowany na najbliższą sesję 26 listopada, ale dzisiaj okazało się, że władze miasta zmieniły zdanie.

- Ten teren zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod usługi. Miał powstać na nim hotel. Tak zwana ustawa lex deweloper dopuszcza, przy wyrażeniu zgody przez Radę Miejską, zabudowę mieszkaniową, ale uznaliśmy, że warto ten teren jednak przetrzymać. Gdy dopuścimy do zabudowy mieszkaniowej, stracimy jedyną obecnie działkę w centrum miasta pod zabudowę hotelową – tłumaczył dzisiaj radnym na posiedzeniu komisji gospodarki miasta wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.

Radni z komisji gospodarki projektu uchwały więc nie zaopiniowali. Przed sesją prezydent ma wprowadzić za to autopoprawkę, w wyniku której zarekomenduje Radzie głosowanie przeciwko wyrażeniu zgody na lokalizację przy al. Tysiąclecia budynku mieszkalnego. Ta sprawa, bez względu na finał, musi stanąć na najbliższym posiedzeniu Rady Miejskiej, bo mija właśnie czas na rozpatrzenie wniosku inwestora przez samorząd.

Jak zakończy się ta sprawa? Niewykluczone, że inwestor zaskarży uchwałę Rady Miejskiej o braku zgody na lokalizację inwestycji do sądu administracyjnego.

 

O inwestycji przy Tysiąclecia pisaliśmy ostatnio tutaj

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Serio, ktoś kupił a oni mają głosować przeciw?! Polski, dokąd zmierzasz. ..
 • @Mieszanka - Pania interesuje bylejakosc?
 • panie Nowak hotele to się buduje w miejscowościach turystycznych, a póki co Elbląg do takich nie należy. Po drugie w Elblągu świadczących noclegi jest dostatek. Po trzecie gdyby był jakowyś zainteresowany / po badaniach rynku w popycie na usługi hotelarskie / to by nie sprzedawał działki, a więc panie Nowak nie twórz pan swojej rzeczywistości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  106
  17
  kiki(2020-11-23)
 • Co mają do powiedzenia radni którzy dostali się do RM z głosami od 150 - 400,zamiennicy, dolosowani i nie znający tematu? Ach te aktualne "elbląskie elyty"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  49
  4
  fiki miki(2020-11-23)
 • parking zrobić Hashtagi: #widzokuratny
 • Takiego postępowania nie rozumie. Co pamiętam to w tym miejscu hotel się buduje około 20 lat, i jakoś nie powstał. Panie Nowak jest Pan razem z Wróblewskim hamulcowym rozwoju tego miasta. Wstyd, że mamy takich prezydentów. Słusznie i ta firma powinna zaskarżyć te durnowate decyzje do sądu.
 • Oczywiście że szkoda marnować dobrego miejsca na zwykle mieszkania za szlabanem i płotem z deficytem miejsc parkingowych i generujące jeszcze większe korki w centrum. Tam powinno powstać coś bardziej ambitnego
 • To jest naprawde glupota!!!!! Oszukali inwestora bo tej dzialki nikt pod hotel nie chcial a jak juz sprzedali na zasadzie ze moga tam budowac mieszkania to teraz mowia ze nie pozwolą. .. No nie Panie Wroblewski to są jaja jak berety!!!!! To strzał nie w kolano ale w zęby. Stracicie jakąkolwiek wiarygodnosc wsrod inwestorow!!!!!
 • A na ch*j tam hotel?! Hoteli mamy dostatek w Elblągu, a taki wysoki budynek mieszkalny w centrum fajnie by wyglądał, tylko, że zmusić dewelopera do 10 pięter i może jakiejś innej ściany, szklanej itp Jak centrum to centrum, niech wygląda
 • Toć do ku. .y nędzy dopiero co splajtował hotel Arbiter. Po co upierać się żeby budować następny. Niech inwestor buduję sobie budynek mieszkalny. Co to komy przeszkadza?
 • Dewoloper się dogada, z którymś z urzędu miasta zakład ? Nie takie rzeczy są wkalkulowane w takie inwestycje. Nie jeden radny czeka na taką okazję. .. np. .izba ma być zaraz izby ma nie być.
 • Może niech pan Nowak pogada z geniuszem likwidatorem Starówki. .. TAM HOTEL również mógłby powstać. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  0
  GłębokaMyśl(2020-11-23)
Reklama