UWAGA!

Motosport na Modrzewinie pod znakiem zapytania

 
Elbląg, Motosport na Modrzewinie pod znakiem zapytania
(fot. Michał Skroboszewski)

Radni z komisji gospodarczej są przeciwni pomysłowi budowy na Modrzewinie centrum motosportowego. - Lepszą lokalizacją jest Terkawka – argumentował Janusz Hajdukowski, przewodniczący komisji. - Na własnej skórze przekonałem się, jak miasto traktuje inwestorów – stwierdził Łukasz Lasota, który chciał takie centrum zbudować.

O pomyśle budowy centrum motosportowego na Modrzewinie pisaliśmy pod koniec sierpnia. Wtedy też prezentację zamierzeń inwestora otrzymali elbląscy radni, którzy dzisiaj mieli o tym dyskutować na posiedzeniu komisji gospodarki miasta. Projekt uchwały, przygotowany przez miejskich urzędników, przewiduje że miasto wydzierżawi prawie 24 hektary gruntów na Modrzewinie (na wysokości ul. Kwiatkowskiego) na 10 lat, by spółka Adrenalina, założona m.in. przez Łukasza Lasotę, współwłaściciela firmy Lira, mogła tutaj zbudować centrum sportów motorowych z prawdziwego zdarzenia. O tym, że potrafi organizować profesjonalne zawody, elblążanie przekonali się wiosną, kiedy to na Modrzewinie odbyły się pierwsze w historii Elbląga wyścigi motocrossowe w wersji enduro.
       - Tereny, które mają być oddane w dzierżawę są uzbrojone. Jak zostanie wybudowany przekop Mierzei, to będą one miastu bezwzględnie niezbędne. Jesteśmy za tym, byście takie centrum motosportowe robili, ale nie w tym miejscu, czyli blisko strefy ekonomicznej i osiedla mieszkaniowego. Lepszą lokalizacją jest Terkawka – argumentował Janusz Hajdukowski, przewodniczący komisji i radny PiS.
       - Ten teren jest dzisiaj w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony pod działalność rekreacyjną i sportową – bronił pomysłu Sławomir Skorupa, dyrektor Departamentu Nieruchomości i Geodezji.
       - Szukaliśmy innych lokalizacji, ale ta jest najlepsza. Teren na Modrzewinie i tak wymaga inwestycji, wielu nakładów. Na innym terenie, np. na Terkawce, nie jestem tej inwestycji w stanie zrealizować właśnie ze względów kosztowych. A jeśli chodzi o hałas, to czy dzisiaj komuś przeszkadza hałas motorów, które jeżdżą tam na dziko? - odpowiadał radnym Łukasz Lasota, prezes spółki Adrenalina, która chce na Modrzewinie zbudować centrum motosportowe. - Nasza spółka jest klubem sportowym, o charakterze ogólnopolskim, mamy około 20 mistrzów Polski. Cała idea budowy centrum powstała z mojego hobby, większość sfinansuje z własnych środków. Teraz widzę, że jak pojawi się przedsiębiorca, który chce coś zrobić w mieście, to napotyka wiele problemów.
       - Nie odrzucamy pana pomysłu. Po prostu czekamy na więcej konkretów. Skoro rozmowy z IKS Atak na temat zagospodarowania hotelu przy Brzeskiej przed podjęciem decyzji trwały wiele miesięcy, to powinniśmy w tym wypadku stosować te same standardy – odpowiedział Piotr Derlukiewicz, radny PO.
       Radna Maria Kosecka zaproponowała, by projekt uchwały w tej sprawie przenieść na kolejne obrady, by bardziej szczegółowo zapoznać się z projektem inwestora. Jednak przewodniczący komisji zarządził głosowanie. Trzech radnych zaopiniowało projekt uchwały negatywnie, trzy osoby wstrzymały się od głosu.
       - Jestem zszokowany. Wydaje mi się, że radni nie zapoznali się z prezentacją, którą im wysłałem wcześniej. Niektórzy obejrzeli zdjęcia, większość z nich nie wiedziała, że jest jakakolwiek prezentacja. Mi się odechciało czegokolwiek, nie mam nic więcej do powiedzenia – powiedział nam Łukasz Lasota po wyjściu z sali.
       Ostateczna decyzja w sprawie dzierżawy gruntu na Modrzewinie pod centrum motosportowe zapadnie na czwartkowej sesji Rady Miejskiej. Wynik jest raczej przesądzony, bo radni PiS, którzy mają większość, są przeciwni lokalizacji takiego centrum na Modrzewinie.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Mądra decyzja PIS. Jestem pozytywnie zadziwiony.
 • Miasto na pewno lepiej traktuje inwestorów niz państwo Lasota swoich pracowników!!!
 • Mam nadzieje ze Pan Lukasz nie zrezygnuje i znajdzie poparcie, bo projekt moze sie tylko przyczynic do promocji, rozwoju i uatrakcyjnienia naszego miasta
 • Pomysl swietny ale przyznam racje radnym, modrzewina ma byc glownie dla inwestorow, dlatego dla motorow nalezy szukac innej lokalizacji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  9
  Lolex(2017-09-05)
 • O ile mi wiadomo to Lira kupiła teren na Modrzewinie ileś lat temu. I nie wbiła tam nawet szpadla. Uchowaj nas POPIS od takich inwestorów. Amen
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  7
  hamulcowy(2017-09-05)
 • Szkoda że taki standard nie dotyczy stowarzyszenia ,, Góra Chrobrego,,
 • Najlepiej, żeby nie było niczego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  Konon(2017-09-05)
 • Radni PiS są generalnie przeciwni jakimkolwiek inwestycjom, chyba, że kościelnym, lub pomniki. Gdyby Pan Lasota należał do PiS to oczywiscie, buduj chlopie gdzie chcesz. Prezydent Wilk od razu na początku swojej krotkiej kadencji zrezygnował z Obwodnocy Wschodniej, choć trzeba bylo placic odszkodowania dla SKANSKA. to samo ze stacją benzynową przy Leclerc, ostro byl przeciw. Elbląg generalnie jest zbyt dużym miastem dla tutejszych ludzi PiS-u. Jak tylko mogą chcą go sprowincjalizować. Zobaczymy za rok przy wyborach, chyba, że przewidując porażkę bedą odwolane.
 • Nasi radni - bezradni nie pozwolą żeby tam coś się działo. Bezradni wolą jak tam będzie step i samosieje. .. !
 • Koleś niech podniesie pensje pracowników w tej całej Lirze, a nie się za tory bierze.
 • ewidentnie decyzja polityczna. .. .
 • a ja mam dość hałasu dochodzącego z toru kartingowego na placu przy PWSZ!!!! kto wydał im pozwolenie na hałasowanie ludziom pod oknami 7 dni w tygodniu a w weekend to już kumulacja, hałas od rana do wieczora!!! przenieść na terkawke to badziewie !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  7
  mieszkanieczulGrottgera(2017-09-05)
Reklama