UWAGA!

Networking - dlaczego warto się spotykać?

 Elbląg, Networking - dlaczego warto się spotykać?

Osiągnięcie sukcesu w biznesie nie zależy tylko i wyłącznie od własnych umiejętności i zasobów. Istotną rolę w prowadzeniu firmy odgrywa tworzenie sieci trwałych kontaktów z partnerami i kontrahentami, a tym jest właśnie networking.

Książkowa definicja networkingu określa go jako proces nawiązywania kontaktów i utrzymywania pozytywnych relacji z grupą przedsiębiorców w celu obopólnej wymiany informacji, pomocy i rekomendowania swoich usług. Skuteczny networking nigdy się nie kończy, cechuje go systematyczność, długotrwałość i zaufanie. Dlatego też często istotniejsza od ilości kontaktów okazuje się być ich jakość, a podtrzymanie już zawartej znajomości niejednokrotnie jest ważniejsze niż zawieranie nowej. W networkingu nie liczy się tylko to kogo się zna ale przede wszystkim to co obie strony mogą zyskać na danej znajomości. Sprawdzone i zaufane biznesowe kontakty zapewniają większy dostęp do wiedzy, umiejętności i zasobów, których sami nie posiadamy.
       Bez cienia wątpliwości stwierdzić można, że networking jest opłacalny i daje wymierne korzyści. Ważniejsze niż pieniądze jest w tym przypadku poświecenie własnego czasu, osobiste zaangażowanie oraz dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Co za tym idzie networking biznesowy jest dużo tańszą formą promocji i sposobem nawiązywania relacji z nowymi kontrahentami niż różnego rodzaju narzędzia PR. Pozwala on na wszechstronny rozwój biznesu zwiększając jego wiarygodność i elastyczność.
       Elbląscy przedsiębiorcy również zauważyli, że networking jest potrzebny i może pomóc im w prowadzeniu biznesu. Świadczy o tym obecność blisko 40 osób na zorganizowanym w listopadzie elbląskim spotkaniu networkingowym.
      
       Chcąc zaspokoić potrzebę takich spotkań Elbląska Izba Gospodarcza zaprasza na kolejne wydarzenie, które odbędzie się 16 lutego o godzinie 9 w restauracji Amore Mio.
       Zapisy na wydarzenie pod linkiem: http://20160216.evenea.pl .
      

       Patronem medialnym Elbląskiej Izby Gospodarczej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Elbląska Izba Gospodarcza o. RIGP

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Najlepiej na tym biznesie wychodzi Elbląska Izba Gospodarcza, bo kasuje "symboliczne" 50 zł, albo zapisujesz się do nich za minimum 600 zł rocznie, śmiech na sali i komercja, nie kojarzę żeby EIG miała jakies sukcesy w elbląskiej Gospodarce, choć uważam, że spotkania networkingowe są ok to nie w taki sposób
 • Warto sie spotykać. Byłem ostatnio, będę jeszcze raz. Polecam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  ZElblaga2016(2016-02-05)
Reklama