UWAGA!

Networking z prezydentem

 
Elbląg, Networking z prezydentem
(fot. Michał Skroboszewski)

Kilkudziesięciu przedsiębiorców wzięło dzisiaj udział w kolejnym spotkaniu networkingnowym, organizowanym przez Elbląską Izbę Gospodarczą. Gościem specjalnym był prezydent Elbląga, który zachęcał lokalne firmy do wspólnego zakupu energii elektrycznej, by ograniczyć skutki zapowiadanych przez koncerny podwyżek cen prądu. Zobacz zdjęcia.

- Jest moją ideą, żeby rozwijać przedsiębiorczość w naszym mieście. W ostatniej kadencji na Modrzewinie przybyło firm, ale mamy inny problem – coraz trudniej przedsiębiorcom znaleźć osoby z właściwymi kwalifikacjami. Dlatego podjąłem się tworzenia Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej, na które pozyskaliśmy 25 mln złotych dofinansowania z Unii Europejskiej – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Jedna pracownia – obrabiarek sterowanych numerycznie już działa, ale to jest dopiero początek. Elbląska firma wygrała przetarg i będziemy rozbudowywali Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Bema i budynek po gimnazjum przy ul. Sadowej. To na bazie tych dwóch obiektów powstanie Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej.
       Prezydent Elbląga mówił też o planach związanych z restrukturyzacją zadłużenia miasta, pozyskaniu ponad 400 milionów na inwestycje z funduszy unijnych do 2023 roku oraz o zrealizowanych już inwestycjach. Apelował do przedsiębiorców o łączenie sił w sprawie zakupu energii elektrycznej, by ograniczyć skutki zapowiadanych przez koncerny podwyżek prądu.
       - Miasto jest w takiej grupie zamówieniowej samorządów, dzięki której udało nam się podpisać umowy z operatorem na dostawę prądu o 20 procent taniej niż gdybyśmy podpisywali umowę samodzielnie. Chciałbym, żeby taka grupa zamówieniowa powstała wśród przedsiębiorców. Dysponując większą mocą zamówieniową, można negocjować korzystniejsze warunki z operatorem – dodał Witold Wróblewski.
       Słów prezydenta słuchało kilkudziesięciu przedsiębiorców, którzy przyjęli zaproszenie Elbląskiej Izby Gospodarczej i przyszli na spotkanie networkingowe w restauracji Amore Mio na starówce. Z branży ubezpieczeniowej, bankowej, architektonicznej, budowlanej, handlu internetowego i wielu innych.
       - Założyłem niedawno niewielki sklep internetowy. Zajmuje się głównie sprzedażą rękodzieła, akcesoriów ezoterycznych. Staram się promować rzemieślników, zarówno lokalnych jak i z całej Polski. Pieniądze na firmę wyłożyłem z oszczędności. Teraz biorę udział w programie startupowym, dzięki któremu chcę zainwestować w reklamę i promowanie działalności – mówi Krzysztof Wójcik, jeden z przedsiębiorców, który przyszedł na spotkanie.
       Przedsiębiorcy podczas spotkania mieli też okazję przyczynić się do... rozwoju elbląskiej nauki. Wypełnili anonimowe ankiety do badań prowadzonych przez Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną.
       - Są to badania dotyczące postrzegania przez różne osoby różnych grup społecznych. Chcemy określić też skłonność pracodawców do zatrudnienia różnego rodzaju osób, na przykład długotrwale bezrobotnych czy z wykluczenia społecznego, czy kobiet po 50. roku życia. Robimy to w celach naukowych, by rozwijać elbląską naukę. Mamy nadzieję, że przedsiębiorców uda się zebrać około 200 – powiedziała nam dr Anna Skuzińska z EUH-E.
       – Bardzo się cieszę, że pan prezydent wziął udział w naszym spotkaniu. Zapowiadał przed wyborami, że będzie otwarty na współpracę, teraz się to potwierdza. Frekwencja dopisała, więc to znak, że warto je nadal organizować. Organizujemy je raz na kwartał, ale chcielibyśmy, by były co miesiąc w tym właśnie miejscu. Rozmawiamy o tym z panem Marco, właścicielem restauracji – stwierdził Krzysztof Ciuła, prezes Elbląskiej Izby Gospodarczej.
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Izby Gospodarczej
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama