UWAGA!

Nie ma chętnych na grunt na medal

 Elbląg, Nie ma chętnych na grunt na medal
(fot. ortofotomapa UM Elbląg)

Władze Elbląga już po raz drugi próbowały sprzedać działkę przy ul. Żuławskiej, która otrzymała w ogólnopolskim konkursie tytuł „Gruntu na medal”. Na razie nie ma chętnych. Niezabudowany grunt ma 3,5 hektara powierzchni i kosztuje 5 mln złotych netto.

Ostatni przetarg w tej sprawie miał odbyć się 7 marca, ale nie doszedł do skutku, bo nikt z potencjalnych inwestorów nie wpłacił wadium. Niezabudowana działka o powierzchni prawie 3,5 hektara znajduje się na obszarze uzbrojonym w media komunalne, sąsiaduje z marketem Castoramy. Jest przeznaczona pod zabudowę przemysłową i usługową.

Działka przy ul. Żuławskiej otrzymała pod koniec ubiegłego roku tytuł „Gruntu na medal” w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Zajęła pierwsze miejsce pod względem inwestycyjnej atrakcyjności w województwie warmińsko-mazurskim. PAIH w nagrodę obiecała promocję tej nieruchomości na rynkach międzynarodowych i wśród krajowych inwestorów. Na razie chętnych do kupna brak.

Cena wywoławcza nieruchomości to 5 mln złotych netto (plus VAT). Urzędnicy określili w przetargu, że nabywca będzie zobowiązany do rozpoczęcia jej zabudowy do końca 2025 roku i zakończenia do 31 grudnia 2028 roku.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama