UWAGA!

Nikt nie chce kupić tej nieruchomości

 Elbląg, Budynek pochodzi z 1932 r.
Budynek pochodzi z 1932 r. (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Został wyceniony na prawie 1,3 mln złotych, ma ponad 90 lat i nikt go nie chce. Mowa o budynku przy ul. Pułaskiego, który chcą sprzedać władze miasta. Na razie bezskutecznie.

W budynku przy ul. Pułaskiego 2 do 30 listopada 2021 roku swoją siedzibę miało jedno z elbląskich stowarzyszeń. Od tamtej pory stoi pusty i nie ma chętnych, by go kupić. Na licytację, którą władze Elbląga wyznaczyły na 9 stycznia nikt nie wpłacił wadium, więc przetarg nie doszedł do skutku.

Budynek przy ul. Pułaskiego 2 ma 387 m kw. powierzchni użytkowej, wymaga przeprowadzenia gruntownego remontu, w tym wymiany okien i drzwi, naprawy dachu, elewacji, podłóg, usunięcia zawilgocenia w budynku czy wymiany instalacji elektrycznej. Cenę wywoławczą rzeczoznawcy ustalili na 1 mln 260 tys. zł, w tym wartość budynku to 885 tys. zł, a gruntu o powierzchni 1200 m kw. ponad 370 tys. zł.

Budynek, który powstał w 1932 roku, znajduje się na obszarze, który nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Na razie nie ma niego chętnych, ale zapewne wkrótce władze miasta powtórzą postępowanie przetargowe w tej sprawie.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama