UWAGA!

Teraz ja - Nowa droga, nowe możliwości

 Elbląg, Nowa droga, nowe możliwości
fot. nadesłana

Po trwających niemal 1,5 roku pracach modernizacyjnych oddano do użytku drogę wojewódzką nr 513 od Pasłęka przez Ornetę do Lidzbarka Warmińskiego. Trasa ma długość ponad 71 km, a jej modernizacja kosztowała niemal 160 mln zł.

Jak podaje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie na swojej stronie, w styczniu 2013 roku wybrano w drodze przetargu wykonawców 2 odcinków tej drogi i od tego momentu rozpoczęto prace. Modernizacja tej drogi jest częścią większego Programu usprawnienia powiązania komunikacyjnego w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego, składającego się z 7 mniejszych projektów, na trasie od Gołdapi, przez Węgorzewo, Kętrzyn, Bartoszyce, Ornetę, Pasłęk do węzła z drogą ekspresową S7.
       Już obecnie możemy bezpiecznie i w komfortowych (jak na drogi wojewódzkie) warunkach przejechać z Elbląga przez Ornetę, Lidzbark Warmiński do Kętrzyna. Na pozostałych odcinkach prace albo jeszcze trwają albo dobiegają końca. Odcinek z Kętrzyna do Bartoszyc został zmodernizowany wcześniej, w roku 2008.
       Gdyby kierowca chciał szybko przejechać np. z Elbląga do Bartoszyc, to istnieje także inna trasa – przez drogę S22 w pobliżu przejścia granicznego z Federacją Rosyjską w Grzechotkach, następnie drogami powiatowymi w kierunku Lelkowa i Górowa Iławeckiego i dotychczas wielu kierowców tę właśnie trasę wybierało. W okolicach nie było lepszej alternatywy. Jednak stan techniczny drogi pozostawiał dużo do życzenia. Kierowcy martwili się nie tylko o koszt remontu podwozia swojego auta, ale również o swoje bezpieczeństwo - ryzyko kolizji z innym pojazdem jest tam dość wysokie.
       Sytuacja po remoncie drogi DW 513 daje nowe możliwości tego regionu, jak też otwiera nowe połączenie regionom sąsiadującym, aby mogły nawiązywać i rozwijać relacje handlowe, turystyczne, kulturalne, jak i prywatnie. Mieszkańcy miejscowości leżących wzdłuż tej trasy będą mogli teraz przyjeżdżać na zakupy, do kina, teatru, na mecz sportowy czy na koncert do Elbląga zamiast np. do Olsztyna.
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 14
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
  0 7

A moim zdaniem...

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Elbląg zamiast Olsztyna. a to dobre. a kasa za te wypociny jest
 • Trasa daje nowe możliwości owinięcia swojego BMW wokół drzewa, tak jak to miało miejsce wczoraj pod Starym Polem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  pepesza(2014-11-10)
 • budować drogi na wsi niech ludzie szybciej wyjeżdżają na lotnisko
 • i po co ta droga co to za aglomeracja ten Lidzbark?????
 • A jak koncert/mecz będzie w Olsztynie to po co mają do Elbląga przyjeżdżać ?
 • Niektórzy piszący tu komentarze chyba mają zasadę aby zawsze być 'przeciw', zawsze 'na nie'. Nic się nie podoba, nic nie pasuje, ciągle tylko 'po co to?', 'po co tamto?', ciągle niezadowoleni - krytykanci i maruderzy. Jasne, krytykować jest bardzo łatwo. A może by tak bardziej pozytywnie i przyjaźnie podchodzić do swojego otoczenia? Ja uważam, że Elbląg to ładne miasto i jak ktoś bardzo chce to i tu znajdzie kawałek szczęścia dla siebie. A gdy ktoś ze sobą ma problem i na siebie w lustrze krzywo patrzy, to i innych krytykuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  rowerzysta(2014-11-10)
 • Sorry ale ta inwestycja nie trwała półtorej roku. Dziennikarz nie tutejszy,albo oficjalnie taka wersja ma obowiązywać ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  trzy lata(2015-01-18)
Reklama