UWAGA!

Nowe oblicze Bulwaru

 
Elbląg, Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu nastąpi oficjalne otwarcie inwestycji
Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu nastąpi oficjalne otwarcie inwestycji (fot. arch. AD)

Inwestycja polegająca na przebudowie dwóch mostów na rzece Elbląg oraz modernizacji wschodniego nabrzeża, od strony Bulwaru Zygmunta Augusta, jest już na ostatniej prostej. Po blisko trzech latach prac elblążanie będą mogli cieszyć się nową, estetyczną zabudową tej przestrzeni publicznej.

Całość inwestycji, której pełna nazwa brzmi „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Portu Morskiego w Elblągu (w obrębie Starego Miasta)” to dwie zwodzone kładki oraz nabrzeże między nimi. Projekt zakłada bowiem jego modernizacją od strony Bulwaru Zygmunta Augusta oraz przystosowanie do cumowania jednostek o zanurzeniu 2,5 m. Łączna długość nabrzeża ok. 215 m. W części wysokiej będą mogły cumować statki pasażerskie, w niskiej zaś mniejsze jednostki sportowe np. jachty czy łodzie.
       Jak wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego 8 lipca zakończył się odbiór techniczny, wydano pozwolenie na użytkowanie terenu inwestycji z wyjątkiem tej części, która znajduje się najbliżej brzegu. Jutro odbędzie się kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia nastąpi oficjalne otwarcie inwestycji.
       Wartość inwestycji to prawie 35 mln zł, z czego ok. 30 mln pochodzi ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama