UWAGA!

Nowy inwestor na Modrzewinie

 Elbląg, Nowy inwestor na Modrzewinie
(fot.Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Miasto sprzedało kolejną działkę na Modrzewinie, tym razem tuż przy Elbląskim Parku Technologicznym. Nieruchomość o powierzchni 0,65 hektara kupiła spółka z Warszawy, która wynalazła polski niebieski laser.

Przetarg w sprawie sprzedaży nieruchomości odbył się w poniedziałek. Wystartował w nim tylko jeden oferent – spółka TOP-GaN z Warszawy, zajmująca się badaniami naukowymi i rozwojowymi. Zasłynęła w kraju wynalezieniem niebieskiego laseru, czyli niebieskich diod laserowych, wykorzystywanych m.in. w napędzie blu-ray.

Warszawska spółka kupiła na Modrzewinie niezabudowaną działkę o powierzchni 0,65 hektara, położoną przy ul. Sulimy, tuż obok Elbląskiego Parku Technologicznego. Wylicytowała ją za 343 tys. złotych (plus VAT). Nabywca jest zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji na tej działce do 31 grudnia 2022 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2025 roku. Co na niej powstanie? Wysłaliśmy pytania do przedstawiciela firmy TOP-GaN, czekamy na odpowiedzi,

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Narzekanie elblążan za 3.. .2.. .1.. . A tak serio, to świetna wiadomość! Nowe miejsca pracy to zawsze plus!
 • Zgadzam się, że to bardzo dobra wiadomość, ale dopowiem jednak, że ważne są nie tyle miejsca pracy, co ich jakość :)
 • Znowu firma co szuka nie pracownika a niewolnika za najniższą krajową, wszyscy zadowoleni a tak naprawdę wszystkich w ratuszu zapraszam by zarobili najniższa krajowa i z czego się cieszyć. Jak i większość wyjeżdża albo do Gdańska albo w głąb polski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  22
  arek 12@wp.pl(2020-12-15)
 • Pytanie ile osób zatrudnią? Znowu kolejna firemka na 10 osób?
 • Wielki entuzjazm u czytelników portelu. .Pożyjemy zobaczymy co będzie. .. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  3
  Sceptyk emblonski(2020-12-15)
 • @Do_pomorskiego - załóz większa, deklu
 • @laskipaa - To się trzeba rozwijać, a nie z maturą oczekiwać Bóg wie czego
 • Firma TopGaN, to jeden z pionierów komercjalizacji osiągnięć naukowych na gruncie polskim, co jest wiadomością dobrą. Wiadomością gorszą jest fakt, że nie ma ona specjalnie wielkich osiągnięć do tej pory, robi półprodukty raczej i snuje od lat plany, zaś afera z PSLowskim inwestorem-przekręciarzem i 30 mln zł wyprowadzonymi z KRUS przez dzisiejszego właściciela spółki, który jest również jej elbląską "osobą do kontaktu", nie rokuje powodzeniu najlepiej. Obym się mylił.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  4
  por. Borewicz(2020-12-15)
 • Tekst zaczyna się tym że miasto sprzedało kolejną działkę na Modrzewinie. Dopiero potem czytamy kto ją kupił. Taka narracja sugeruje że sprzedaż tej działki jest sukcesem zarządu i urzędu miasta gdyż eksponuje aktywną stronę tzw. miasta. Tymczasem coś co jest w tej informacji wartościowe schodzi na plan dalszy. Potem co prawda czytamy o spółce z Warszawy, jej osiągnięciach i planach ale liczy się pierwsze wrażenie. Lead takiego tekstu powinien się zaczynać od tego że: "Kolejna firma zainwestuje w Elblągu na Modrzewinie. Spółka taka i taka, producent urządzeń laserowych kupił tu działkę budowlaną o powierzchni tyle i tyle, na której zbuduje swój zakład". To jest właśnie najważniejsza informacja dnia. Bo każdy wie jak jest ze zbytem gruntów na Modrzewinie zwłaszcza za rządów prezydenta, który niedawno lansowal swoje pomysły obsadzenia ich ziemniakami lub obsiania rzepakiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  3
  BEZ ŚCIEM proszę(2020-12-15)
 • Pralnia pieniędzy. Najlepiej wyprać lewą kasę kupując ziemię lub nieruchomości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  6
  Poinformowany(2020-12-15)
 • nie kupujmy seru
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  borororo(2020-12-15)
 • Tja to ta spółka co sprzedała laser za psie grosze. Wszyscy na świecie napchali się kasą po brzegi a nasi to głupie parobki. I jak ma być w Polsce dobrze jak sprzedajemy się za marne psie ochłapy.
Reklama