UWAGA!

Pierwsze firmy kupiły działki po koszarach

 
Elbląg, Pierwsze firmy kupiły działki po koszarach
(fot. AD, archwium portEl.pl)

Miasto tuż przed wyborami sprzedało dwie pierwsze działki leżące na terenie byłych koszar przy ul. Lotniczej. Kupiły je elbląskie firmy, do przetargu nie przystąpił żaden inwestor spoza Elbląga.

Na temat sprzedaży terenu po byłych koszarach toczyły się wielomiesięczne dyskusje. Po kilku nieudanych próbach, na nadzwyczajnej sesji w środku wakacji, radni głosami PiS, dwóch radnych z klubu Witolda Wróblewskiego i jednego radnego PO zdecydowali, że pod młotek pójdą cztery zabudowane działki.
       Dzisiaj rano odbył się ustny przetarg, do którego stanęły dwie elbląskie firmy: Hydroton, zajmująca się ciepłownictwem i Harnaś – działająca w branży oponiarskiej. Każda z nich kupiła po jednej nieruchomości z halami garażowymi. Hydroton zapłacił za nią 858 500 zł, a Harnaś – 878 700 złotych. Dwie pozostałe działki nie znalazły kupca.
       - W ubiegłym tygodniu udało się sprzedać działkę na Modrzewinie firmie Elstar, a jutro odbędą się przetargi na działki w okolicach Góry Chrobrego. Te przetargi pozwolą w dużej mierze zrealizować cel określony w budżecie – informuje Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       W planie sprzedaży miejskiego majątku na ten rok widnieje kwota 27 milionów złotych. Do końca września udało się miastu sprzedaż nieruchomości warte zaledwie 5 milionów złotych, ale w ostatnich tygodniach sprzedaż wyraźnie przyspieszyła.
       - Do końca roku powinniśmy zrealizować sprzedaż na kwotę 22 milionów złotych – mówił Zbigniew Pater, skarbnik miasta, podczas ostatniego posiedzenia komisji finansowo-budżetowej Rady Miejskiej.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Z dawnych koszar można było zrobić tanim kosztem mieszkania komunalne. Ale z taką dziurą budżetową. ..
 • Z wszystkiego zróbmy mieszkania komunalne najlepiej. Może sam przyjmij jakąś rodzinę do siebie, jak jesteś taki socjalista
 • tylko dlaczego przed wyborami
 • PIS'ogród. Taka łatka w mediach, wystarczająco odstrasza inwestorów od miasta. Czas to sobie uświadomić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  10
  arek234(2014-11-12)
 • "Do końca września udało się miastu sprzedaż nieruchomości warte zal=edwie 5 milionów złotych", "Hydroton zapłacił za nią 858 500 zł, a Harnaś – 878 700 złotych" to razem daje 5+0,858+0,878=6,74mln. " Do końca roku powinniśmy zrealizować sprzedaż na kwotę 22 milionów złotych – mówił Zbigniew Pater, skarbnik miasta" Mam pytanie, skoro przez 11 miesięcy udało im się sprzedać działek za 6,74 mln, to jakim cudem chcą teraz przez 1 miesiąc sprzedać działek za 15 mln(22mln-6,7 mln)? Żeby to się udało to miasto musiałoby zbyć z 18 takich działek, a jakoś nie widzę żeby się inwestorzy do Elbląga pchali. "Te przetargi pozwolą w dużej mierze zrealizować cel określony w budżecie – informuje Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. "-powiem tylko Powodzenia, ale bez przekonania bo w cuda nie wierze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  7
  ja12345(2014-11-12)
 • Takim cudem że przed końcem roku firmy chętniej wydają pieniądze żeby nie oddawać zbędnie haraczu państwu.
 • Prawidłowe kapitalistyczne myślenie.
 • Przez 11 miesięcy nie udało się p. Wilkowi osiągnąć założonego planu sprzedaży, a im bliżej wyborów - cuda? Ciekawe w jakiej branży p. Wilk znajdzie pracę - w ciepłowniczej czy oponiarskiej?
 • Wiza. Sądzisz, że Prezydent Wilk nie wygra wyborów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  wyborca(2014-11-12)
 • Przepraszam jeśli kogoś urażę ale takie ratowanie budżetu przypomina ucieczkę szczurów z tonącego okrętu. Nowy prezydent (ktokolwiek nim zostanie) zastanie zgliszcza po referendalnej władzy, która aby żyć musi sprzedawać.
 • mam wrażenie, że na Wilka zagłosuja ci co pracują poza elblągiem lub zaraz wyjeżdzają i chcą by było nam jeszcze gorzej.
 • w opuszczonych obiektach powojskowych na Mazurskiej i Lotniczej, oraz Królewieckiej mogłoby powstać więzienie o lżejszym rygorze i poprawczak co od razu stworzyłoby ze 150 miejsc pracy. Na miejsce w więzieniu oczekuje na wolności lub w aresztach ponad 40.000 skazanych.
Reklama